Druga Konferencja Zdrowia Psychicznego w Wiśle zakończona.
[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”20 CZERWCA 2018 (NR 648) `{`BEATA ŚLESZYŃSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W dniach 8 – 10 czerwca 2018 roku, odbyła się w Wiśle Ogólnopolska Konferencja Zdrowia Psychicznego. Była to druga taka inicjatywa zorganizowana przez Sekretariat Zdrowia przy Zarządzie Kościoła. Osoby zainteresowane swoim zdrowiem oraz takie, które zaangażowane są w misję zdrowia w swoich zborach– łącznie ponad 50 osób – wzięło udział w wydarzeniu, które podkreślało, że zdrowie to nie tylko dbałość o zdrowie ciała, ale również o harmonię na poziomie emocjonalnym i duchowym.
Celem konferencji było propagowanie zdrowia psychicznego oraz szukanie sposobów radzenie sobie z emocjami w sposób nieszkodliwy dla zdrowia. O tym jak walczyć z depresją, uzależnieniami, jak wybaczać innym i sobie, jak dostrzec szczęście pomimo trudności i innymi nękającymi człowieka problemami opowiadali specjaliści: psychiatra dr Jury Bondarenko z Ukrainy oraz psychology dr Zdzisław Ples. Gościliśmy również dr Milana Moskala, który poruszył bardzo ważne zagadnienia dotyczące postawy wdzięczności oraz kształtowania charakteru.
Podczas konferencji kompleksowo omawiano zagadnienia dotyczące naszej psychiki. Prelegencji podkreślali, że zdrowie psychiczne obejmuje nasz duchowy, emocjonalny, psychiczny i społeczny dobrostan. Zdrowie psychiczne przejawia się dobrym samopoczuciem, zaufaniem i wiarą, oraz poczuciem wdzięczności. Nasza kondycja psychiczna wpływa na sposób myślenia, odczuwania i działania. Pomaga nam w życiu codziennym w pełni cieszyć się z życia, pokonywać trudności oraz dokonywać właściwych wyborów. Zdrowie psychiczne jest ważne na każdym etapie życia od dzieciństwa i młodość, poprzez dorosłość aż do starości.
Zdrowie psychiczne to także pozytywne relacje z otoczeniem. Wtedy jeszcze pełniej mamy okazję wykorzystać potencjał, jakim obdarzył nas Bóg. Możemy lepiej radzić sobie z wyzwaniami życia codziennego, rozwijać w pełni postawę wdzięczności a przede wszystkim wzmacniać relację z Jezusem.
Podczas konferencji mieliśmy również okazję uczestniczyć w warsztatach gotowania prowadzonych przez Beatę Głowacką, znaną blogerkę kuchni wegańskiej. Zrobione potrawy zachwyciły walorami smakowymi a przede wszystkim uświadomiły nam po raz kolejny, że problemy niedoborów witamin oraz składników odżywczych i ich suplementacji, są bardzo silnie związane są z naszym samopoczuciem psychicznym i funkcjonowaniem naszego mózgu.
Uczestnicy konferencji bardzo pozytywnie wyrażali się o całym spotkaniu. Grupa muzyczna umilała czas pięknymi pieśniami a kuchnia rozpieszczała bardzo smacznymi posiłkami. Dziękujemy wszystkim wykładowcom za wystąpienia i cenne myśli oraz wszystkim uczestnikom, zborowi Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Wiśle, który po raz kolejny gościł nas w swoich progach.
Beata Śleszyńska.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]