Europejska Konferencja Zdrowotna – kościół służący ludziom

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sześciuset medycznych ekspertów, promotorów zdrowia i kościelnych liderów spotkało się podczas Europejskiej Konferencji Zdrowotnej, która odbyła się w dniach od 3 do 5 maja w Pradze. Głównym tematem spotkania było zdrowie rozumiane nie tylko w fizycznym, ale również umysłowym, emocjonalnym, społecznym i duchowym wymiarze.

Organizatorzy konferencji, Wydziały Intereuropejski, Transeuropejski oraz Euroazjatycki, zgromadzili na jednym miejscu największych adwentystycznych zdrowotnych ekspertów z całego świata. Nie były to przypadkowe osoby, ale pracownicy poważanych instytutów, uniwersytetów i placówek badawczych rozsianych po całej Europie i Ameryce Północnej.

W swoim przemówieniu otwierającym konferencję, Dr. Viriato Ferreira, Dyrektor Służby Zdrowia w Wydziale Intereuropejskim, wskazał na emocjonalny i duchowy ból, który często towarzyszy fizycznym cierpieniom. „Wszyscy potrzebujemy uzdrowienia – nie tylko fizycznego, ale również duchowego i emocjonalnego” – powiedział Ferreira delegatom reprezentującym 40 krajów z całej Europy. Wezwał ich również do zaakceptowania faktu, że często „cierpienie jest częścią procesu leczenia”.

„Ta konferencja potwierdza zaangażowanie Wydziału Transeuropejskiego w promowanie zróżnicowanej służby zdrowia opartej na tym, czego uczył nas sam Chrystus, kiedy chodził po tej ziemi” – powiedział Steven Cooper, Dyrektor Służby Zdrowia w Wydziale Transeuropejskim. „Służbą Chrystusa było przywrócenie zdrowia każdemu człowiekowi, bez względu na to, czy był on chory fizycznie, psychicznie, emocjonalnie, społecznie, czy też duchowo. Dzięki łasce Bożej, nasz Wydział będzie kontynuować tę misję, a także zachęcać poszczególne unie do zdrowotnej transformacji” – kontynuował Cooper.

Wielu uczestników konferencji potwierdziło istnienie potrzeby dodatkowych szkoleń i seminariów z zakresu zdrowia. Podczas konferencji opracowano plan takich programów. Już wkrótce członkowie Kościoła będą mogli dzielić się w swoich społecznościach adwentystyczną misją zdrowia, która nie tylko pozwala cieszyć się pełnią życia, ale również daje możliwość doświadczenia radości, która pochodzi od samego Boga.

Dr Bertil Wiklander, Przewodniczący Wydziału Transeuropejskiego powiedział: „Mam nadzieję, że poprzez tą konferencję ponownie skoncentrujemy się na zrównoważonym oraz opartym na badaniach podejściu do służby zdrowia oraz uzdrawiania”.

„Kiedy słuchałem poszczególnych prezentacji – zwłaszcza podczas sesji plenarnych oraz warsztatów –  byłem coraz bardziej przekonany, że „poselstwo zdrowia” oraz „służba zdrowia” Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, to jeden z naszych najcenniejszych skarbów. Nie tylko dla nas osobiście, ale również dla innych ludzi żyjących tu i teraz. Mamy to, czego potrzebują nasi sąsiedzi!” – powiedział Julian Hibbert, redaktor magazynów Messenger oraz Focus w Wielkiej Brytanii.

Wspaniałą rzeczą było zobaczyć tak wielu ludzi wypełnionych pragnieniem odnowienia naszego poselstwa zdrowotnego, wraz z Jezusem Chrystusem stanowiącym centrum tej służby.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego popularyzuje zdrowy tryb życia już od ponad 150 lat. Kościelna służba zdrowia obejmuje globalną sieć szpitali, klinik oraz medycznych uniwersytetów. Departament Służby Zdrowia przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego podjął decyzję o organizacji Światowej Konferencji Zdrowotnej, która odbędzie się w Genewie, w dniach od 7 do 12 lipca 2014.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Praga, Czechy … `{`Miroslav Pujic, tedNEWS; tłum. Daniel Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]