Konferencja Zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”30 LIPCA 2019 (NR 717) `{`AAI/BEATA ŚLESZYŃSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Ponad 800 osób z 90 krajów a wśród nich liderzy kościoła, lekarze, specjaliści medycyny zdrowia, spotkali się w rozpalonej i dotkniętej niedawno trzęsieniem ziemi południowej Kalifornii na 3 Międzynarodowej Konferencji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia pod hasłem: ” Twój mózg, Twoje ciało”. 

Konferencja odbyła się w dniach od 9 do 13 lipca na terenie adwentystycznego Uniwersytetu Loma Linda. Organizatorem spotkania był Departament Zdrowia przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. 

Pierwsza taka konferencja odbyła się w Genewie w 2009 r. Od tego czasu – co pięć lat – odbywa się regularnie. Tym razem po raz pierwszy odbyła się w Stanach Zjednoczonych a miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję zapoznania się z projektem „Wizja 2020”, którego przedmiotem była prezentacja zupełnie nowego budynku adwentystycznego szpitala w Loma Linda, który ma być jednym z najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych jednostek medycznych w Ameryce Północnej. [Więcej o projekcie możesz przeczytać na oficjalnej stronie]

Wizualizacja budynku szpitala w ramach projektu „Vision 2020” [Zdjęcie: www.lluhvision2020.org]

Tegoroczna konferencja skupiła się na przekazie dobrze nam znanym, ale często niewłaściwie rozumianym. Celem konferencji było pokazanie, jak każdy aspekt naszej egzystencji wpływa na nas i na innych w naszym otoczeniu. Istnieje przecież nierozerwalny związek umysłu, ciała i ducha. 

Ludzie często myślą o zdrowiu tylko w kontekście fizycznym. Istnieje jednak silna interakcja między zdrowiem psychicznym, fizycznym, społecznym i duchowym. Dr Peter Landless, dyrektor Departamentu Zdrowia przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego podkreślił, że ten temat powinien być bardziej zauważany i szczegółowo omawiany w Kościele. Nasze zrozumienie pojęcia „być zdrowym”, powinno obejmować każdy aspekt życia i w ten sposób być prezentowane społeczeństwu. Dr Landless zaznacza, że ważne jest nie tylko to, co jemy czy jak śpimy, ale także to, czy mamy więzi z innymi ludźmi i przede wszystkim – z naszym Stwórcą. 

Jeden z wielu banerów rozmieszczonych w mieście witał uczestników konferencji {Zdjęcie: Beata Śleszyńska]

Tegoroczna konferencja na temat zdrowia i stylu życia gościła czołowych prelegentów z całego świata. Można było usłyszeć szereg wykładów, w trakcie których uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z najnowszymi badaniami na temat interakcji mózgu i ciała oraz wpływu stylu życia na nasze zdrowie.

Wśród prezenterów nie zabrakło Gary’ego Frazer’a, naukowca prowadzącego badania „Adventist Health Study” czy  David’a Williams’a, absolwenta Harvardu i jednego z najbardziej uznanych uczonych na świecie. W trakcie konferencji była okazja usłyszeć pokrzepiające refleksje duchowe pastora Teda Wilson’a, przewodniczącego światowego Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Beata Śleszyńska, dyrektor Sekretariatu Zdrowia przy Zarządzie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce prezentuje projekt „Odpal rzeczywistość” [Zdjęcie: Beata Śleszyńska]

 

Na konferencji nie zabrakło także polskiego akcentu. W części warsztatowej Beata Śleszyńska – Dyrektor Sekretariatu Zdrowia przy Zarządzie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Polsce – podzieliła się pomysłem na pracę wśród młodzieży, wykorzystując wystawę “Odpal rzeczywistość”. Prezentacja projektu została przyjęta z wielkim zainteresowaniem.

Materiały z konferencji będą dostępne na stronie Departamentu Zdrowia przy Generalnej Konferencji. 

Uczestnik

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]