OD.NOWA w Zatoniu. Relacja z Campu 2018.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”27 LIPCA 2018 (NR 651) `{`DANIEL KLUSKA/ZDJ.:AGNIESZKA KASPROWICZ-KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Coroczne spotkanie namiotowe nad jeziorem Lubie, jest stałym wydarzeniem w kalendarzu adwentystów w Polsce. Wspaniała przyroda, społeczność wierzących, doskonałe wykłady i szeroka gama warsztatów sprawiają, że trudno nie pojechać na to spotkanie choćby na kilka dni – przecież wszyscy potrzebujemy odnowy.

Przykładem lat poprzednich główne spotkanie poprzedzał tzw. Pre-Camp, który szczególnie kierowany jest do młodzieży. Mówcą był pastor Anthony Fuller, Dyrektor Sekretariatu Młodzieży Diecezji Południowej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Anglii. W swoich wystąpieniach Fuller kładł szczególny nacisk na codzienne życie z Jezusem i wyzwania, przed którymi stoją dzisiaj młodzi ludzie.

Pastor Anthony Fuller z tłumaczem Damianem Biliczem.

Główne spotkanie w Zatoniu trwało od 13. do 22. lipca. Zaproszonym mówcą był dobrze znany w Polsce, pastor Derek Morris, Dyrektor telewizji Hope Channel. Pastor Morris znany jest polskiemu adwentyście głownie za sprawą tłumaczonego studium biblijnego, które – z przerwą wakacyjną – co tydzień można oglądać na kanale You Tube, Ośrodka Radiowo Telewizyjnego „Głos Nadziei”.

Każdego ranka pastor Morris starał się odpowiedzieć wraz z uczestnikami na pytanie, jak korzystać ze skutecznej ochrony, którą obiecuje nam Bóg w naszym codziennym życiu? – Nie znamy dokładnej godziny powrotu Jezusa, ale jesteśmy pewni, że ten dzień nastąpi. Dlatego powinniśmy być gotowi na Jego powrót już dzisiaj. – podkreślił w jednym ze swoich wykładów pastor Morris.

Pastor Derek Morris z tłumaczką, Jessicą Kubów.

W części wieczornej programu natomiast, mogliśmy usłyszeć o tym, co Jezus mówił na temat  najważniejszych zagadnień dotyczących wiary: Pisma Świętego, wielkiego boju dobra ze złem, zbawienia, modlitwy, czy w końcu na temat swojego powtórnego przyjścia. Obie serie spotkań były przeplatanie wieloma doświadczeniami z życia osobistego pastora Morrisa.

Camp to oczywiście nie tylko wykłady. Organizatorzy przygotowali także różnorodne warsztaty, w których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Codziennie odbywały się poranne zajęcia dla dzieci. Swój czas w ciągu całego dnia mieli zaplanowany także Pathfindersi – adwentystyczni harcerze. Oprócz tego odbywały się tematyczne spotkania dla nastolatków oraz warsztaty dla liderów młodzieży, seminaria biblijne, warsztaty dla rodziców, wykłady na temat zdrowia, warsztaty artystyczne, szkoła zdrowego gotowania czy nauka języka angielskiego.

Warsztaty „Campowego gotowania” prowadziła Beata Śleszyńska wraz z Ewą Świątek.

Obecność adwentystów w Zatoniu mogli odczuć także mieszkańcy okolicznych miejscowości. Expo Zdrowie i Koncert Gospel w Drawsku Pomorskim, koncert w Domu Pomocy Społecznej w Darsku czy wyjazd do Zakładu Karnego w Wierzchowie, to tylko niektóre z wydarzeń, które miasy miejsce w trakcie Campu. Swój wymiar misyjny miał również coroczny Bieg PoMOCY.  Warto dodać, że w tym roku wydarzenie doczekało się swojej szóstej edycji.  Bieg zgromadził rekordową ilość ponad 200 uczestników. Zebrano także rekordowo wysoką kwotę pieniędzy na pomoc dla Krzysztofa Makowieckiego – około 10 tys. złotych. Całe wydarzenie ma już swoją rangę a wśród biegaczy nie zabrakło także burmistrza Złocieńca, Krzysztofa Zacharzewskiego.

[Od lewej]: Burmistrz Złocieńca, Krzysztof Zacharzewski wraz z organizatorami Biegu Pomocy 2018, Darkiem Kowalczykiem i Tomkiem Szambelanem.
Wyjątkową częścią spotkania w Zatoniu, były modlitwy z namaszczeniem. W ostatni, sobotni poranek plaża dosłownie pękała w szwach. Setki osób przybyły nad jezioro, aby wraz z pastorami i starszymi zboru modlić się w osobistych intencjach. Niewątpliwie było to wydarzenie bez precedensu i podkreśliło potrzebę osobistej odnowy relacji ze Zbawicielem, której tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

W sobotnie popołudnie kilkanaście osób przyjęło chrzest w jeziorze Lubie. Na apel pastora Morrisa odpowiedziało także kilkanaście innych osób, które zadeklarowały swoją gotowość do pójścia za Jezusem.

Pastor Marek Micyk w trakcie modlitwy z katechumenami.

Tegoroczny Camp przeszedł już do historii. Pozostały zdjęcia, zniszczone od deszczu buty, wspomnienie kilku zagubionych drobiazgów a także wielu wspaniałych chwil, do których uczestnicy będą wracali przez kolejne miesiące. Jednak prawdziwa odnowa, to nie jednorazowe wydarzenie. Odnowa bardziej przypomina proces, na który świadomie się decydujemy; ścieżkę, po której chcemy kroczyć. Jeżeli w codziennym życiu trudno nam tą drogę jednak odnaleźć, to spotkania w Zatoniu z pewnością wskażą nam właściwy kierunek.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]ZOBACZ WIĘCEJ[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_vc_blog_posts_slider category=”all” tag=”47″][/vc_column][/vc_row]