Połączeni w Zatoniu – Relacja z Campu 2017

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”28 LIPCA 2017 `{`DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] – Krzyż Chrystusa jest symbolem połączenia; połączenia które przejawia się w rodzinie, w zborze a także w kościele. – tymi słowami zakończył swoje ostatnie wystąpienie tegoroczny mówca Campu POŁĄCZENI w Zatoniu, Dariusz Jankiewicz. Na spotkaniu które odbyło się w dniach 14-23 lipca przybyło ponad 1000 uczestników, aby po raz kolejny doświadczyć Bożej obecności.

Na Camp w Zatoniu każdy wybiera się z innego powodu. Jedni przyjeżdżają na ciekawe wykłady. Inni chcą się spotkać ze starymi znajomymi a jeszcze inni zwyczajnie pobyć w otoczeniu pięknej przyrody. Jest jednak coś, na co liczy każdy uczestnik Campu – odnowienie relacji z Bogiem. Połączenie się na nowo ze źródłem prawdziwej miłości i pokoju. I nie ma znaczenia, z jakiego powodu przyjechałeś na Camp. Być może po raz pierwszy, być może kolejny: będziesz oczekiwał na POŁĄCZENIE.

Głównymi mówcami tegorocznego spotkania w Zatoniu byli pastorzy: Dariusz Jankiewicz i Alastair Agbaje. Ten pierwszy, urodzony w Polsce obecnie pracuje jako ceniony wykładowca na Andrews University w Stanach Zjednoczonych. Drugi natomiast to niezwykle dynamiczny i nowoczesny pasjonat pracy z młodzieżą. Obecnie odpowiada służbę wśród nastolatków w Wydziale Trans-Europejskim Kościoła Adwentystów. Różnorodność charakterów i temperamentów mówców pozwoliła zrównoważyć oczekiwania zarówno starszych jak i młodszych uczestników Campu.

Ciekawostką były poranne wykłady w głównym namiocie, które tym razem prowadzili polscy pastorzy. Wśród szerokiej gamy propozycji warsztatowych wymienić warto: warsztaty dla rodziców prowadzone przez Beatę Baron, warsztaty dla małżeństw i par prowadzone przez Alinę i Marka Rakowskich, spotkania dla najmłodszych i rodziców za które odpowiadała Sandra Początek, spotkania dla liderów młodzieży prowadzone przez Beatę i Tomka Dutkowskich. Grażyna Szambelan po raz kolejny odpowiadała za warsztaty artystyczne Chill-Art, na których uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności manualne i artystyczne zacięcie.

Nie zabrakło także warsztatów o zdrowiu. Ewa Świątek i Agata Radosh prowadziły szkołę zdrowego gotowania. Natomiast dr Roman Pawlak – wykładowca Nauk Odżywiania na East Carolina University w Stanach Zjednoczonych oraz autor licznych publikacji naukowych i książek na temat zdrowia – w spotkaniach pt. „Zatrzymaj młodość, żyj bez chorób” poruszył najważniejsze zagadnienia dotyczące odżywiania.

Dzieci w trakcie Campu nie mogły czuć się opuszczone. Każdego ranka Joanna Micyk i Paulina Dzięgielewska prowadziły szkółkę dla dzieci. W ciekawy i interesujący sposób zabierały dzieci w podróż po różnych zakątkach świata aby mali misjonarze mogli poznać różne kultury. Poranne szkółki to jednak nie koniec zajęć dla młodych – w programie znalazły się także zajęcia dla różnych grup wiekowych Pathfindersów, za które odpowiadał Grzegorz Rybacki. Młodzi harcerze adwentystyczni mogli nauczyć się robić pochodnie, rozpalać ognisko, nauczyć korzystać z mapy i odnaleźć drogę w lesie. Jednym słowem wszystkiego, co trzeba umieć na Campie takim jak ten.

Praktycznie każdego dnia części popołudniowej towarzyszyły różne działania ewangelizacyjne realizowane w pobliskich miejscowościach. Mieszkańcy Drawska Pomorskiego mieli okazję wzięcia udziału w Expo Zdrowie lub koncercie, które w trakcie tzw. Impact Day zrealizowano właśnie w tym mieście. Podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Darskowie mieli okazję wysłuchać koncertu zespołu campowego, oraz wziąć udział w wykładzie o zdrowiu prowadzonym przez dr Romana Pawlaka. Nie zabrakło także Market Day – targu z różnymi stoiskami, na których kampowicze – za symboliczną kwotę – sprzedawali różne drobiazgi. W ten sposób zebrano ponad 8 tyś. Złotych na rehabilitację dla Agnieszki Gajowniczek!

Gdy mowa o ewangelizacji, trzeba wspomnieć również o Biegu PoMOCY. Camparaton stał się już nieodłączną częścią spotkań w Zatoniu. W biegu udział brali nie tylko Campowicze, ale także goście z okolicznych miast, m.in. burmistrz Złocieńca, pan Krzysztof Zacharzewski.

Po wieczornym wykładzie odbywały się Campoturnieje: Familiada, Jaka to melodia?, Walka o szekle czy Mam talent. A jeśli i po tym programie ktoś nie chciał jeszcze iść spać, mógł skorzystać z bogatej oferty Campowej Kawiarenki, gdzie oprócz dobrej herbaty i czegoś „na ząb”, czekał duży pakiet gier planszowych.

Muzyka także znalazła na Campie swoje szczególne miejsce. Jak w ostatnim roku Chór Campowy prowadziła niezastąpiona Marta Naumiuk. Zespół Campowy pod kierownictwem Karoliny Harasim ubogacał główne wykłady pieśniami dopełniającymi ciche modlitwy uczestników. Wydaje się jednak, że pojawiła się dla nich pewna konkurencja; z połączonych składów zespołów „Dźwięk Adwentu”, „Salem” i „Jordan” spontanicznie powstała grupa POŁĄCZNI, która także wyśpiewała wiele wspaniałych modlitw. Czy to chwilowe połączenie sił będzie trwałe? Zobaczymy na kolejnym Campie.

Stali uczestnicy spotkań w Zatoniu wiedzą, że nie jest to miejsce, które sprzyja rozmowom przez telefon komórkowy lub pracy przez internet. Wszyscy zgodzą się także, że od tego roku sformułowanie POŁĄCZENI nabrało w tym miejscu innego znaczenia; nie jest ważne gdzie się znajdujesz i przez co przechodzisz. Chrystus usłyszy Cię z każdego miejsca. Zamiast marnować swój czas na ‘połączenia’, które tracą swój zasięg, lepiej inwestować w relacje z Bogiem. Tylko tak POŁĄCZENI możemy być prawdziwie szczęśliwi.

 

Daniel Kluska[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Więcej zdjęć znajdziesz na profilu społecznościowym wydarzenia w Zatoniu. 

Krótkie Videoblogi z każdego dnia znajdziesz w serwisie You Tube[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]PODOBNE WIADOMOŚCI:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_vc_blog_posts_slider number=”10″ category=”all” tag=”33″][/vc_column][/vc_row]