Pomoc dla ofiar cyklonu w Indiach i Bangladeszu

Cyklon Amphan, zwany również supercyklonem i najdramatyczniejszym od 20 lat żywiołem, uderzył w Indie i Bangladesz, zagrażając życiu 40 milionów ludzi. Wiatr o prędkości 185 km na godzinę, ulewne deszcze i fale wysokie na 5 metrów uszkodziły sieci energetyczne, niszczyły mosty, budynki i często prowizoryczne zabudowania mieszkalne, niósł samochody po zalanych ulicach.

Podniesiony poziom wody zatapiał pola uprawne domy, często zrobione z gliny i bambusa. Żywioł zagroził życiu 40 mln ludzi. Masowo ewakuowano mieszkańców. Zniszczenia są katastrofalne.

https://www.youtube.com/watch?v=8iUFQIe-dUE&feature=youtu.be

„Wpływ Amphana jest gorszy niż koronawirusa” – powiedziała lokalnym mediom Mamata Banerjee, szefowa ministerstwa Bengalu Zachodniego. „Tysiące chatek z błota zostało zrównanych z ziemią, drzewa wyrwane z korzeniami, drogi zmywane, a uprawy zniszczone” – mówiła.

Do tej pory zginęły 24 osoby. Pierwszą ofiarą była kilkuletnia dziewczyna, przygnieciona przez ściany walącego się domu.

Złóż swój dar na stronie internetowej ADRA: www.adra.pl/cyklon

To jednak nie koniec dramatu. To wszystko dzieje się w czasie pandemii koronawirusa Covid-19. Ewakuowane, pozbawione dachu nad głową rodziny potrzebują schronienia, żywności, środków higienicznych oraz materiałów na odbudowę zniszczonych domostw. W tych warunkach trudno jest zabezpieczyć się przed wirusem. Szczególnie palące są braki w żywności i jest stojące przed rodzinami widmo głodu.

Spraw, by poszkodowane przez supercyklon rodziny z Bangladeszu nie cierpiały głodu. Pomóż.

ADRA