Ponad 20 milionów adwentystów dnia siódmego na całym świecie

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”09 MARCA 2017 (NR 591) `{`Andrew McChesney, Adventist Mission; OPRAC. DM/AAI`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Liczba wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 milionów. Tylko w ubiegłym roku chrzest przyjęło ponad 1,2 mln osób.

31 grudnia 2016 roku Kościół Adwentystów Dnia Siódmego liczył 20 008 079 wyznawcówpoinformowało Biuro Archiwów, Statystyk i Badań przy Generalnej Konferencji. W ubiegłym chrzest przyjęło 1,2 mln osób, wliczając w to największy chrzest w historii kościoła, podczas którego przymierze z Jezusem zawarło aż 110 tysięcy osób.

– Te dane pokazują, że zarówno liderzy kościoła, jak i pojedynczy wyznawcy robią wszystko, aby zdobywać kolejne serca dla Królestwa Bożego” – podkreśla David Trim, dyrektor Biura, Archiwów, Statystyk i Badań.  – Ważną rolę do odegrania ma tu program „Total Member Involvement” (TMI), którego namacalne efekty widzieliśmy już w 2016 roku.

Od ponad roku w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie realizowana jest idea „Total Member Involvement” (w tłumaczeniu: całkowite zaangażowanie członków). Jej celem jest zachęcenie każdego wyznawcy do aktywnego dzielenia się ewangelią z innymi osobami. W ramach programu podejmowane są takie działania jak dystrybucja literatury, spotkania biblijne czy programy dotyczące zdrowia.

Również przewodniczący światowego kościoła Ted N. C. Wilson zwrócił uwagę na rolę zaangażowania poszczególnych wyznawców w działania ewangelizacyjne. – Duch Święty prowadzi dziś członków kościoła w osobistym, jak i publicznym zaangażowaniu w świadczenie – podkreślił.

Statystyki pokazują, że Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, który w momencie powstania w 1863 roku liczył zaledwie 3500 członków, rozwija się dziś w niezwykle dynamicznym tempie. W 2014 roku do kościoła przyłączyło się 1 167 506 wyznawców, w 2015 roku było to już 1 260 880 osób, a w ubiegłym roku – 1 314 950.

2016 rok był również rekordowy po względem liczby chrztów. Po raz pierwszy w historii ochrzczono ponad 1,2 mln osób. Różnica pomiędzy liczbą chrztów a liczbą nowych członków kościoła wynika z faktu, że osoby, które wcześniej przyjęły biblijny chrzest poprzez zanurzenie, mogą stać się wyznawcami Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przez wyznanie wiary.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]