Wolontariusze ADRA z Rumunii zakończyli misję humanitarną w Iraku.
[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”29 LISTOPADA 2017 (NR 621) `{`TED/TŁUM.DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]W ramach międzynarodowej pomocy humanitarnej dla uchodźców ADRA (Adventist Development and Relief” zrealizowała projekt „Nadzieja dla imigrantów” w Erbil, w Iraku. ADRA Rumunia przy wsparciu 10 wolontariuszy zorganizowała pomoc medyczną i psychologiczną.
Na początku sierpnia 2017 r. sytuacja w północnym Iraku zmusiła wielu wolontariuszy do powrotu do obozu dla uchodźców Hassan Sham U2, aby wspomóc tych, którzy schronili się tam przed działaniami wojennymi. W szpitalu zorganizowanym przez organizację ADRA / Adventist Help świadczono pomoc zarówno medyczną jak i psychologiczną dla ponad 100 000 uchodźców.
Wolontariusze z Rumunii reprezentowali różne profesje. Większość z nich stanowili lekarze, którzy postanowili wykorzystać swoje talenty, zasoby i czas, aby zebrać niezbędne fundusze i powrócić do obozu w Iraku. Chociaż niektóre lekarstwa zostały zatrzymane przez pewien czas na granicy turecko-irackiej, wolontariusze jednak byli w stanie zapewnić opiekę medyczną i a także dentystyczną wielu osobom przebywającym w obozie.
Podczas pierwszej wyprawy na początku tego roku wolontariusze dowiedzieli się, że uchodźcy nie mieli dostępu do książek. Wielu z nich chciało dalej kontynuować naukę. Do momentu drugiego wyjazdu w listopadzie, udało się zebrać ponad 300 książek. Dzięki temu, udało się założyć w obozie bibliotekę.
– Cieszymy się, że możemy być pomocni w szpitalu w tak trudnym momencie dla Iraku. – powiedział Mihai Brasov, zastępca kierownika ds. wolontariatu, koordynator projektu ADRA dla „Nadziei dla imigrantów”. – Ze względu na działania zbrojne w regionie, po referendum w sprawie niepodległości Kurdystanu szpital został zamknięty, a wolontariusze zostali zmuszeni do opuszczenia kraju. Nasz powrót dał nową nadzieję potrzebującym. – dodał.
– Nasze projektu to kropla w morzu potrzeb. Dalej potrzebujemy wsparcia. – kontynuuje. – Jeśli jesteś lekarzem lub pielęgniarką to ten projekt będzie dla ciebie świetną okazją do podjęcia wolontariatu. Twoje zaangażowanie pomoże uchodźcom odróżnić życie od śmierci. – podkreślił Brasov.
– W ramach projektu „Nadzieja dla imigrantów” ADRA International i ADRA Rumunia, niosą realną pomoc uchodźcom tam, gdzie tej pomocy najbardziej potrzeba. Prawa człowieka są podstawową wartością, która powinna być podnoszona w tej trudnej i skomplikowanej dla tego rejonu sytuacji. – oświadczyli liderzy instytucji adwentystycznych.
[AAI]
Więcej zdjęć możesz zobaczyć na stronie ADRA – RUMUNIA w serwisie społecznościowym Facebook.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]PODOBNE WIADOMOŚCI:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_vc_blog_posts_slider category=”all” tag=”44″][/vc_column][/vc_row]