10 Dni Modlitwy 2017 – Zaproszenie

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”5 STYCZNIA 2017 (NR 586) `{`DM/AAI`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

„Zechciej wysłuchać błagania twojego sługi i twojego ludu izraelskiego, gdy będą się modlić na tym miejscu. Tak, wysłuchaj w miejscu, gdzie przebywasz, w niebie…” (1 Król. 8,30).

Kiedy zaczyna się kolejny rok, pojawiają się nowe oczekiwania i nadzieje. Związane są z doczesnością, tym, co można osiągnąć już tu, na takiej Ziemi, jaką ją widzimy. Jednak Dzieci Boże zawsze spodziewają się czegoś więcej, przede wszystkim wieczności z Panem Jezusem, a teraz wpływu Jego Ducha na własne życie oraz na Zbór.

Starożytna Świątynia Jahwe była wspaniałym odbiciem planu zbawienia oraz drogi utrzymywania społeczności między Bogiem a człowiekiem. W czasie 10 dni, jakie chcemy spędzić w zborach na wspólnocie modlitwy, będziemy nawiązywać do tych niezwykłych obrazów unoszących do Niebiańskiego Przybytku i naszego Arcykapłana. Spotykajmy się w zborach, grupach i rodzinach szukając Bożej inspiracji i mocy dla naszego życia. Modląc się pamiętajmy o Kościele i jego misji oraz jedności, której potrzebujemy w wypełnieniu posłannictwa. Serdecznie zachęcam, aby wszyscy przyłączyli się do postu,  jaki w sobotę 21 stycznia chcemy poświęcić wspomnianym wyżej intencjom.

Niech Pan darzy nas pokojem, radością i mocą.

W imieniu Zarządu Kościoła brat w Chrystusie Jarosław Dzięgielewski

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”10 Dni Modlitwy 2017″ el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Bóg wylał Swego Ducha w dniu Pięćdziesiątnicy, gdy jego Kościół modlił się wspólnie dziesięć dni, prosząc o Jego obiecane błogosławieństwo. Nasz Pan jest gotowy, aby zrobić to ponownie – również dziś! Na całym świecie adwentystyczne kościoły doświadczają odnowienia Ducha Świętego, podążając za przykładem uczniów i uczestnicząc w „Dziesięciu Dniach Modlitwy”.

Już wkrótce starsi zborów, pastorzy i przywódcy poprowadzą grupy modlitewne w domach, szkołach, kościołach, a nawet w internecie. Grupy, którym nie uda spotkać się wyznaczonym czasie, będą mogły to zrobić w innym dogodnym terminie i również doświadczą Bożego błogosławieństwa.

Czy dołączysz się do niezwykłego czasu modlitwy? Czy weźmiesz udział w „Dziesięciu Dniach Modlitwy 2017”? Ten globalny program odbędzie się w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie w dniach od 11 do 21 stycznia 2017.

Poniżej znaleźć można specjalne czytanki modlitewne przygotowane przez światowy Kościół z myślą o tym niezwykłym wydarzeniu. Interesujące materiały, grafiki i niezwykłe doświadczenia można znaleźć również na oficjalnej anglojęzycznej stronie projektu – Ten Days of Prayer.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Media