10 Dni Modlitwy DZIECI – okólnik

14.12.2020

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Pismo Święte mówi, że dzieci są darem Boga, szczególnym darem dla rodziców.  Jeszcze przed urodzeniem się dziecka chrześcijańscy rodzice proszą Boga o jego szczęśliwe przyjście na świat i o dobre wychowanie. Z momentem jego urodzin rodzice czy tego chcą, czy nie, stają się współpracownikami Boga. Jednym z niezwykle ważnych elementów religijnego wychowania dziecka jest modlitwa.

Sposób, w jaki rodzice uczą dzieci się modlić, w dużej mierze ukształtuje na całe życie ich pojęcie modlitwy. Z chwilą, gdy dziecko zrozumiało znaczenie modlitwy, staje się zdolne do nawiązania prawdziwego kontaktu z Bogiem, do rozmowy z Nim.

Drodzy, pragnę zaprosić Was i Wasze dzieci do uczestniczenia w programie 10 DNI MODLITW DZIECI, który został przygotowany przez Generalną Konferencję, jako dodatek do materiału na 10 Dni Modlitw (6-16 stycznia 2021). Tym razem nie ma w nim czytanek, ale ma on charakter pytań i rozmów z dziećmi. Proszę skorzystajcie z materiałów, które wysyłam do zborów w formie drukowanej i linka, który znajduje się na stronie internetowej Kościoła.

W nadchodzącym Nowym 2021 Roku,  przesyłam Wam  serdeczne pozdrowienia i życzenia obfitości  Bożych łask i błogosławieństw.

Wasza siostra w Panu

Halina Jankowska

Dyrektor Sekretariatu Dzieci