125 LAT adwentystycznego wydawnictwa „Advent-Verlag” w Niemczech.

Wydawnictwo zostało założone w Hamburgu w 1895 roku i jest oficjalnym wydawnictwem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Niemczech.

7 WRZEŚNIA 2020 (NR 776) `{`EUD.ADVENTIST.ORG/OPR.:DANIEL KLUSKA`}


„Advent-Verlag” zostało założone w 1895 roku przez Ludwiga Richarda Conradiego w Hamburgu a jego celem było szerzenie literatury adwentystycznej na cały świat. 125 lat później „Advent-Verlag GmbH” jest nowoczesnym wydawnictwem zatrudniającym obecnie 16 pracowników i spółką zależną „Wartberg-Verlag GmbH”.

Pracownicy wydawnictwa na okolicznościowym spotkaniu. Rok 1960 [Zdj.: www.advent-verlag.de]

„Advent-Verlag GmbH” jest niedawno założoną i zarejestrowaną firmą, która jest krokiem w przyszłość. – Niedawno zapoczątkowaliśmy zmianę pokoleniową w wydawnictwie i przekazaliśmy zarządzanie młodszym pokoleniom. Ważne jest, aby nowy zespół był wspierany wiedzą wieloletnich pracowników wydawnictwa, zachowując tym samym bogatą tradycję i historię  – mówi przedstawiciel akcjonariuszy, pastor Johannes Naether.

Słowa, które trwają

– „Słowa, które trwają” to nie tylko slogan, ale filar wydawnictwa Advent-Verlag od 125 lat – mówi dyrektor wydawniczy Jessica Schultka. – Chociaż zakres zadań zmienił się w ostatnich latach, podstawowym celem wydawnictwa zawsze było wydawanie adwentystycznych książek, czasopism i materiałów do studium – kontynuuje Schultka. . Aby móc to zagwarantować na przyszłość, redakcja codziennie pracuje nad nowymi publikacjami książek na tematy związane z teologią, duszpasterstwem i doświadczeniami wiary.

Okolicznościowy dyplom przekazany Zarządowi Wydawnictwa Advent-Verlag przez lokalną Izbę Przemysłowo-Handlową [Zdj.: www.advent-verlag.de]

Z okazji jubileuszu gościem wydawnictwa byli przedstawiciele lokalnej Izby Przemysłowo-Handlowej (IHK Lüneburg-Wolfsburg). Sönke Feldhusen, zastępca dyrektora generalnego IHK Lüneburg-Wolfsburg wręczył z tej okazji honorowy dyplom. – Jesteśmy dumni i wdzięczni Bogu za naszą dotychczasową pracę, ponieważ wydawnictwo Advent-Verlag jest częścią społeczności adwentystycznej w Niemczech – powiedział dyrektor zarządzający wydawnictwa Dieter Neef.

Wydawnictwo Adwentowe

Od 1895 roku Advent-Verlag (tłum. Wydawnictwo Adwentowe) oferuje swoim czytelnikom literaturę obejmującą wskazówki dotyczące sensu życia, zdrowia a także teologii. Zgodnie z własną dewizą, chcą zainspirować czytelników do refleksji nad wiarą w Boga i przeżywania autentycznego doświadczenia Boga w życiu codziennym, zgodnie z ich mottem: „Tworzymy słowa, które trwają”.

Okolicznościowa grafika jubileuszowa [Zdj.: www.advent-verlag.de]

Uroczystość jubileuszowa przełożona na 2021 rok

W związku z pandemią COVID 19 planowane obchody rocznicy musiały zostać przełożone na przyszły rok. Informacje o pracy i życiu codziennym Advent-Verlag Lüneburg są dostępne online pod adresem: https://advent-verlag.de/wir-feiern oraz jako wideo:

AAI

* Na zdjęciu głównym: Zarząd Advent-Verlag: J. Schultka, A. Trofimov, S. Resch, z Dyrektorem Generalnym Dieterem Neefem i przedstawicielem akcjonariuszy, Johannesem Naetherem. © Foto: Vanessa Schulz / Advent-Verlag GmbH