2 maja tuż, tuż. Emeryci i renciści łatwo przekażą 1% dla OPP

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W tym roku ostatnim dniem na składanie corocznego zeznania podatkowego jest 2 maja. Wynika to z faktu, że zarówno 30 kwietnia jak i 1 maja przypadają dni wolne od pracy. Emerytom i rencistom łatwiej będzie przekazać 1% podatku niż do tej pory. Mogą to uczynić przy pomocy jednego prostego formularza.

Zachęcamy do przekazania 1% podatku dla Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (www.1procent.chsch.pl), ogólnopolskiej organizacji pożytku publicznego, która prowadzi działania z zakresu pomocy dzieciom, promocji zdrowia oraz usamodzielnienia osób ubogich. Aby to uczynić, wystarczy wpisać w odpowiednim polu zeznania podatkowego nr KRS – 0000 220 518.  

Także emeryci i renciści mogą łatwo przekazać 1%. Wystarczy, że wypełnią i dostarczą do urzędu skarbowego krótki formularz PIT-OP dostępny do pobrania w urzędzie skarbowym lub na stronie Ministerstwa Finansów: www.finanse.mf.gov.pl/pp/1-procent-podatku-dla-opp-pit-op

Do tej pory z uwagi na to, że deklaracje podatkowe za emerytów i rencistów wypełnia ZUS, aby przekazać 1% wybranej organizacji pożytku publicznego, osoba pozostająca na emeryturze bądź rencie musiała specjalnie w tym celu wypełniać cały formularz PIT. Jednak od tego roku może ona skorzystać z formularza PIT-OP. Wystarczy w nim wpisać tylko podstawowe dane – numer KRS organizacji, którą chcemy wesprzeć, a także nasze imię, nazwisko, PESEL lub NIP, datę urodzenia oraz dane urzędu skarbowego (urzędu, do którego złożymy lub wyślemy PIT-OP), a następnie dostarczyć do naszego urzędu.

Formularz PIT-OP można wysłać także drogą elektroniczną (szczegóły na stronie:  www.finanse.mf.gov.pl/pp/1-procent-podatku-dla-opp-pit-op).

Zachęcamy do przekazania 1% Chrześcijańskiej Służbie Charytatywnej (KRS 0000 220 518). Można przekazać 1% także konkretnej filii ChSCh, wpisując w formularzu PIT-OP lub w innym formularzu, który wypełniamy, jej nazwę, np. „filia Zabrze”. Czasu pozostało niewiele![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]