2 marca – „Chodzić z Jezusem” – Światowy Dzień Modlitwy Kobiet.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Drogie Siostry w Chrystusie,

Z wielką radością przesyłam Wam program nabożeństwa sobotniego z okazji „Światowego Dnia Modlitwy Kobiet”, który będzie miał miejsce w dniu 2 marca br.

W ten szczególny Sabat, pragniemy jeszcze raz podziękować w modlitwach naszemu Bogu, który nas odnalazł w tym świecie, przyprowadził do swego Kościoła i obdarzył swoją miłością i łaską.

Przesłaniem tego programu jest: „Cena uczniostwa”. Chociaż przeznaczony Sabat jest Dniem Modlitwy Kobiet, to jednak treść kazania skierowana jest do wszystkich wyznawców.

Wasza siostra w Panu,

Halina Jankowska

 

Pragnę dołączyć słowa listu przesłanego przez siostrę Heather Dawn-Small, dyrektorką sekretariatu Misji Kobiet przy Generalnej Konferencji:

 

Drogie Siostry,

Pozdrawiam Was w Jezusie Chrystusie,

Kolejny raz obchodzimy  Międzynarodowy Dzień Modlitw Kobiet. Przygotowując się do tego dnia planujmy spędzić więcej czasu na modlitwie już tydzień przed i tydzień po tym dniu. Modlitwa jest istotną częścią naszej codziennej relacji z Jezusem. Modlitwa zbliża nas do tronu Bożego. Modlitwa nas wzmacnia. W modlitwie możemy powiedzieć Bogu o wszystkich naszych troskach, których niejednokrotnie nie powiedzielibyśmy żadnej innej osobie na ziemi. Duch Święty zabiera nasze modlitwy i przedkłada je Bogu Ojcem słowami, które wyrażają potrzeby naszego serca.

W tym Dniu Modlitwy wzywamy Was do szczególnego poświęcenia się modlitwie w Duchu Świętym i modlenia się przy każdej okazji w różnych sprawach. „Mając to na uwadze, bądźcie czujni i zawsze módlcie się za wszystkich ludzi Pana” (List do Efezjan 6:18, NIV).

Wszyscy modlimy się za nasze rodziny i przyjaciół, ale ten Dzień Modlitwy spędźmy modląc się za również za tych, których nie znamy – przywódców rządowych (wymieniając  ich  z nazwiska), przywódców kościelnych, bezdomnych, wdowy, cierpiące dzieci na całym świecie, prześladowanych za swoją wiarę, samotnych, maltretowanych…. Lista jest długa.  Każdego dnia możesz  dodać kolejną osobę lub grupę do swoich modlitw.

Kazanie z okazji tegorocznego Dnia Modlitwy skupia się na uczniostwie. Modlitwa jest ważną częścią uczniostwa. Uczniowie poprosili Jezusa, aby nauczył ich, jak się modlić (Mt 11, 1). W wielu miejscach na świecie w naszym kościele myślimy o uczniostwie jako o pielęgnowaniu i rozwoju nowych wierzących. Jednak uczniostwo nigdy  się  nie kończy,   jest to proces całego życia. Kazanie koncentruje się na wezwaniu do uczniostwa, cenie i konsekwencjach uczniostwa. Niech nasze modlitwy  zachęcą nas, żeby modlitwa stała się codzienną częścią procesu uczniostwa i abyśmy modlili się za tych, którzy są dla nas bezimienni i których Bóg także powołuje do swojej społeczności.

 

Życzę obfitych błogosławieństw i radości.

Heather-Dawn Small

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]