4 tysiące młodych adwentystów spotka się w Hiszpanii.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”27 LIPCA 2017 (NR 607) `{`TED, TŁUM.: DANIEL KLUSKA/AAI`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Widać podekscytowanie w wielu krajach Europy, kiedy prawie 4 tysiące młodych adwentystów pakuje swoje plecaki i wyrusza w podróż do Walencji (Hiszpania). Jadą tam jednak nie po to, aby wypoczywać na plaży i chodzić do klubów, ale by uczyć się i wspólnie z innymi ludźmi wziąć udział w ponad szcześćdziesięciu różnych seminariach, wykładach i warsztatach. W dniach 1-5 sierpnia rozpocznie się kolejny Paneuropejski Kongres Młodzieży Adwentystycznej.

Zlatko Musija, Dyrektor Sekretariatu Młodzieży przy Wydziale Transeuropejskim wierzy, że „The Journey“ będzie jednym z ważniejszych i niezapomnianych duchowych momentów w życiu wielu młodych ludzi. – Kongres młodzieży to czas, kiedy młodzi ludzie mogą lepiej poznać Boga i są zachęceni by kochać i służyć Mu z jeszcze większą intensywnością. Ten kongres skupi w jednym miejscu wyjątkowych mówców, którzy podzielą się z młodzieżą w nowoczesny sposób praktyką chrześcijańskiego życia w dzisiejszym czasie. – Dodał Musija.

Głównymi mówcami tegorocznego spotkania będą Pako Mokgwane, Sam Leonor, Marjukka Ostrovljanovic, Ty Gibson i Jeffrey Rosario. Wszyscy pochodzą z różnych środowisk ale łączy ich pasja służby dla Chrystusa i tym podzielą się w trakcie swoich wykładów.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=F0SiaurFT24″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Warsztaty zawierą różnorodne tematy począwszy od głębokich teologicznych zagadnień, poprzez relacje, zdrowie, naukę, ekologię, aż do praktycznych pomysłów dotyczących sposobów w jaki można w nowoczesny sposób świadczyć o Bogu w sekularyzowanej Europie. Będzie także okazja do tego, aby w praktyce poćwiczyć swoją wiedzę na plażach lub ulicach Walencji. – Nie mogę się doczekać działania Ducha Świętego na serca młodych ludzi. To będzie miało wyjątkowy wpływ na misję Kościoła w Europie – dodał Musija.

Kiedy 4 tysiące młodych ludzi będzie miało okazję doświadczyć wszystkiego z pierwszej ręki, pozostali chętni uczestnicy będą mogli śledzić wszystko w internecie, dzięki ekipie niemieckiego „Stimme-der-Hoffnung) i Hope Chanel Hiszpania. Śledź live-stream na YouTube.

Co będzie najciekawsze w tegorocznym kongresie? – Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ wszystko będzie wyjątkowe. To będzie duchowa uczta połączona z inspirującymi rozmowami, piękną muzyką, głębokimi warsztatami, wykładami, przemieniającą modlitwą i praktycznymi działaniami poznając przy tym wielu nowych ludzi, którzy kierują się w swoim życiu tymi samymi wartościami! – mówi Musija. Udaje mu się jednak znaleć coś wyjątkowego. – Ale w tym wszystkim jest coś najważniejszego; to możliwość poznania naszego Boga w bardziej wyjątkowy sposób niż kiedykolwiek wcześniej i pozwolnie Mu do zmiany naszego życia i w konsekwencji zmiany naszego otoczenia – dodaje.

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz kongresowy program poprzez aplikację Guidebook, dostępną w App Store i na telefony z systemem Android. Wszystkie kongresowe informację są tam dostępne a w trakcie trwania programu wszystko będzie na bieżąco aktualizowane.

Możesz także odwiedzić konresową stronę internetową i stronę na Facebooku. Jeżeli planujesz dzielić się swoim kongresowym doświadczeniem dodawaj hashtagi #AYC2017 lub #theJourney.

[AAI]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]