60. Sesja Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – Zapowiedź

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

W dniach od 2 do 11 lipca br. w San Antonio (Teksas, USA) odbędzie się 60. Sesja Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, w której udział weźmie ponad 2000 delegatów ze 170 krajów.

Sesja Generalnej Konferencji stanowi najwyższą strukturę organizacyjną Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.  W czasie odbywającego się co pięć lat spotkania delegaci z całego świata podejmują kluczowe decyzje dotyczące przyszłości kościoła – dokonują wyboru przywódców, weryfikują prawo zborowe i omawiają najważniejsze problemy i wyzwania, z którymi zmaga się obecnie kościół.

Każda sesja Generalnej Konferencji ma na agendzie zagadnienia, które z racji swojego złożonego charakteru, stanowią główny punkt zainteresowania obserwatorów i zgromadzonych delegatów a także są głównym motywem kuluarowych dyskusji. Nie inaczej będzie w przypadku 60 Sesji GC, gdzie jednym z takich zagadnień będzie bez wątpienia kwestia umożliwienia 13 wydziałom (regionom świata) podjęcia decyzji, czy – biorąc pod uwagę ich uwarunkowania kulturowe – ordynować kobiety do pełnienia służby pastorskiej  (czytaj więcej na ten temat).

W tegorocznej Sesji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego udział weźmie 2566 delegatów ze 170 krajów. Dokonają oni między innymi wyboru przewodniczącego Generalnej Konferencji, przewodniczących wydziałów, jak również dyrektorów poszczególnych agend Kościoła.

San Antonio przygotowuje się jednak nie tylko na przyjazd samych delegatów, ale i ponad sześćdziesięciu tysięcy wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego z całego świata. Czeka ich czas inspirujących nabożeństw, wspaniałej muzyki, jak również gorących modlitw w intencji decyzji podejmowanych podczas Sesji Generalnej Konferencji.

W San Antonio pojawią się również delegaci reprezentujący Kościół w Polsce.  Będą to pastorzy – Jarosław Dzięgielewski, Maksymilian Szklorz, Wasyl Bostan, Tomasz Kosowski i Remigiusz Krok oraz delegaci niezatrudnieni w kościele – Zofia Włodarczyk, Mariusz Radosh, Tomasz Jesionek, Anna Żurkowska i Włodzimierz Tarasiuk.

Adwentystyczną Agencję Informacyjną na spotkaniu w San Antonio reprezentować będzie pastor Andrzej Siciński. Zapraszamy do śledzenia serwisu Adwent.pl oraz profilu w serwisie Facebook, gdzie pojawiać się będą  najważniejsze i najbardziej aktualne informacje z 60. Sesji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Oficjalna strona internetowa 60. Sesji Generalnej Konferencji Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”San Antonio, Stany Zjednoczone `{`D. Maikowski/AAI; fot. Josef Kissinger/ANN`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]