63. Zjazd Generalnej Konferencji w 2030 roku odbędzie się w Indianapolis

11 października 2022 roku na dorocznej jesiennej Sesji Generalnej Konferencji, delegaci wysłuchali propozycji dwóch miast, które kandydowały do roli gospodarza 63. Zjazdu Kościoła.

13 PAŹDZIERNIKA 2022 (NR 877) [ADVENTIST.ORG / TŁUM.: DANIEL KLUSKA]

Przedstawiciele miast St. Louis w stanie Missouri i Indianapolis w stanie Indiana, przedstawili argumenty, dla których przywódcy Kościoła Światowego powinni wybrać właśnie ich miasta do organizacji zjazdu w 2030 roku.

Reprezentacje miast kandydujących przedstawiły szczegółowe informacje dotyczące swoich centrów konferencyjnych, okolicznych hoteli, a także lokalnych atrakcji turystycznych z których mogliby korzystać uczestnicy i ich rodziny. Po prezentacjach Komitet Organizacyjny GC porównał koszty obu propozycji a następnie otworzono dyskusję.

Kilku delegatów podniosło obawy dotyczące bezpieczeństwa w St. Louis. Inni delegaci pytali o ograniczenia przestrzeni i wpływ różnic w kosztach. Dyskusja nie trwała jednak długo. Komitet zdecydował się zarekomendować delegatom propozycję organizacji 63. Zjazdu Kościoła w Indianapolis. Powodów było kilka.

Po pierwsze, 10% członków Wydziału Północnoamerykańskiego (NAD) znajduje się w promieniu 480 km od Indianapolis. Ponadto sesja GC zmieni się ze skróconej sesji hybrydowej na pełny, 10-dniowy zjazd. Mieszczący do 70 000 osób stadion Lucas Oil w stanie Indiana jest wystarczająco duży, aby pomieścić delegatów i gości, a pobliskie centrum kongresowe jest wystarczająco przestronne, aby pomieścić salę wystawową i dodatkowe spotkania. Co więcej, jak zauważył jeden z delegatów, lokalizacja jest również blisko kilku historycznych miejsc adwentystycznych, w tym Andrews University i Adventist Heritage Village, oddalonych o niecałe trzy godziny drogi samochodem.

Ostateczne w trakcie głosowania 96,26% delegatów wybrało Indianapolis w stanie Indiana jako miasto-gospodarza 63. Zjazdu Kościoła w 2030 roku.

Zjazd w Indianapolis był pierwotnie zaplanowany jako 61. Sesja GC w 2020 roku. Jednak z powodu podwójnego przesunięcia spowodowanego pandemią, sesja została przeniesiona do St.Louis w stanie Missouri.

AAI