80 osób przyjęło chrzest w wyniku kampanii medialnej

W dniach 15-22 sierpnia w Argentynie miała miejsce wyjątkowa kampania medialna pod hasłem „Głos nadziei”.

24 WRZEŚNIA 2020 (NR 781) `{`ADVENTIST.ORG/OPR.DANIEL KLUSKA`}

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji” – mówi Ester Brítez (zdj.powyżej), która wraz ze swoimi dwiema córkami Aylén i Almą znalazła się w grupie osób, które zdecydowały się pójść za Chrystusem. Jej decyzja miała jeszcze większy wpływ, ponieważ jej ojciec i siostra także zdecydowali się lepiej poznać Słowo Boże.

Historie takie jak ta, która przytrafiła się Brítez, można zauważyć w całej Argentynie. W czasie trwającego kryzysu, problemów zdrowotnych, życiowych wyzwań niezliczona liczba osób szuka pocieszenia i nadziei w Bogu.

Materiał video z uroczystości chrztu Ester

W ośmiu programach z serii „A Voice of Hope” (tłum. Głos Nadziei” dziesiątki ludzi zdecydowało się oddać swoje życie Bogu poprzez chrzest, tak jak zrobiła to Brítez. Zgodnie ze wszystkimi protokołami dotyczącymi zdrowia i zasad higieniczno-epidemiologicznych, w sobotę 22 sierpnia, w różnych regionach Argentyny, ochrzczono 80 osób.

W tym samym czasie media społecznościowe w Ameryce Południowej zalała fala postów i publikacji z frazą #akceptuje. Do ośrodka medialnego Nuevo Tiempo Argentina poprzez serwis Facebook i aplikację WhatsApp, wpłynęły dziesiątki pytań o możliwość wspólnego studiowania Biblii. Ponadto, około 120 stron na Facebooku transmitowało programy zorganizowane przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Argentynie.

Poprzez przesłanie pastora Bruno Raso, który jest wiceprzewodniczącym Kościoła Adwentystów w Ameryce Południowej, wiele rodzin zostało zachęconych do tego, aby pomimo życiowych przeciwności, dalej ufać  Wszechmogącemu i łaskawemu Bogu. W czasie niepewności i strachu, tylko On pozostaje pewną ucieczką wierzącego.

Grafika promująca kampanię „Tydzień Nadziei” (tłum.Semana La Mayor Esperanza)

Zbory Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Południowej zaangażowane są teraz w nową kampanię „Tydzień Nadziei”, która odbywa się  teraz na oficjalnych platformach. To wyjątkowy tydzień, w którym Kościół Adwentystów w Ameryce Południowej Dnia Siódmego może być głosem niosącym nadzieję, oferując szczególne przesłanie zwycięstwa w Chrystusie.

AAI