ADRA Polska: Pomóż sierotom w Kenii – okólnik

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Warszawa, 02.12.2017 r.

Drodzy

Adwentystyczna Organizacja Pomocy i Rozwoju (ADRA), od ponad 60 lat niesie pomoc ludziom w potrzebie na całym świecie. Jesteśmy tam, gdzie ludzie cierpią z powodu kataklizmów, wojen czy niesprawiedliwości społecznej. Pan Jezus dał nam przykład o arności. On – Bóg, Stwórca wszystkiego, władca całego wszechświata poniżył się tak bardzo, aby stać się człowiekiem, żyć tutaj na ziemi i umrzeć w mękach za moje i Twoje grzechy. A wszystko po to, abym ja i Ty miał życie wieczne w szczęściu. Co więcej, każdego dnia Pan Jezus dba o nasze potrzeby tutaj. Żyjemy na coraz wyższym poziomie i coraz rzadziej stykamy się z biedą. Ciągle mamy osoby potrzebujące w naszym kraju, ale poziom ubóstwa w biednych krajach Afryki jest trudny do wyobrażenia.

Wyobraź sobie, że jest wiele miejsc w Afryce, gdzie aby kupić bochenek chleba, trzeba poświęcić całodzienny zarobek, będąc wykwali kowanym nauczycielem w szkole. Wyobraź sobie, że ciągle jest wiele krajów, gdzie ludzie jedzą nie więcej niż jeden prosty posiłek w ciągu dnia. Wyobraź sobie życie z całą swoją rodziną bez łazienki i bez ubikacji w małej lepiance. Wyobraź sobie, że codziennie musisz spędzać kilka godzin na chodzeniu po wodę i przynoszeniu jej do swojego domu w kanistrach. Wyobraź sobie, że nie stać Cię na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla swoich dzieci. Wyobraź sobie, że żyjąc w takich warunkach, jako dziecko tracisz oboje rodziców z powodu HIV. Jaka przyszłość Cię czeka?

Kiedy wróciłem z Afryki po tym, jak zobaczyłem ten ogrom biedy, i wszedłem do marketu w Polsce, i zacząłem liczyć, ile wydaję pieniędzy na rzeczy, które są dla mnie czymś normalnym, a dla wielu ludzi w Afryce – luksusem, zrozumiałem, że my, Polacy jesteśmy w zdecydowanej większości bardzo zamożni. Dlaczego jest taka niesprawiedliwość społeczna – że my mamy tak dużo, a ludzie w Afryce – tak mało? Pan Jezus powiedział, że ubogich zawsze mieć będziemy (Mk 14,7), ale czy pamiętamy o nich za każdym razem, gdy kupujemy chleb w sklepie?

Drogi Bracie i Siostro, dzisiaj możesz złożyć dar na pomoc sierotom w Kenii. Zachęcam Cię również do ustawienia stałego przelewu na swoim koncie, abyśmy mogli jako Fundacja ADRA Polska w sposób systematyczny wspierać sieroty i inne biedne dzieci w Kenii i dać im szansę na ukończenie edukacji i zmianę swojego życia. W celu uzyskania bliższych informacji o projekcie, zachęcam Cię do kontaktu z naszym pracownikiem zajmującym się tym projektem, Zbigniewem Skarboniem, tel. 730 989 401.

Z życzeniami łask Bożych

Piotr Nowacki
Prezes Zarządu Fundacji ADRA Polska

POBIERZ OKÓLNIK[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]