ADWENT.pl wita użytkowników urządzeń mobilnych!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym uruchomiona został mobilna wersja oficjalnego serwisu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Przygotowano ją z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów.Mobilna wersja kościelnej strony jest efektem pracy Sekretariatu ds. Komunikacji i Mediów.

W dobie coraz większej popularności urządzeń mobilnych, niezbędne staje się dostosowywanie stron internetowych do potrzeb użytkowników smartfonów i tabletów. Mobilna wersja kościelnej strony (m.adwent.pl) jest odpowiedzią właśnie na ich potrzeby.

„Cieszymy się, że po kilku miesiącach wytężonej pracy, możemy dziś oddać mobilną wersję strony adwent.pl w ręce naszych użytkowników. Wierzymy, że dzięki temu strona Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego będzie jeszcze łatwiej dostępna dla każdego użytkownika nie tylko tabletu, ale także i telefonu komórkowego. Cieszymy się także, że nasz Kościół jest pierwszą denominacją wyznaniową, która uruchomiła stronę internetową przeznaczoną specjalnie dla użytkowników urządzeń mobilnych” – mówi Daniel Maikowski, redaktor serwisu adwent.pl

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok? Z najnowszych badań Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że 86% Polaków posiada telefon komórkowy a co piąty korzysta z internetu w urządzeniu mobilnym” – mówi Daniel Kluska, Asystent w Sekretariacie Komunikacji i Mediów. „Samo korzystanie z internetu w telefonie stało się teraz o wiele prostsze niż kilka lat temu. Wpływ na tą zmianę miał niewątpliwie wzrost dostępu do mobilnego internetu jak i sama sprzedaż urządzeń mobilnych. Właśnie dlatego wyszliśmy tym statystykom naprzeciw i staraliśmy się przygotować serwis tak, by zakres informacji jakie prezentujemy na naszej stronie internetowej był czytelny także dla tego grona użytkowników. To bardzo ważne szczególnie w kontekście głoszenia ewangelii” – kontynuuje.

„Śledząc i badając statystyki naszej strony przez ostatni rok, zauważyliśmy wzrost ruchu z urządzeń mobilnych. Od ubiegłego roku zanotowaliśmy ponad 200% wzrost użytkowników którzy wchodzili na naszą stronę internetową ze swoich telefonów komórkowych. Osoby posiadające tablet także wykazały większe zainteresowaniem: ich liczba wzrosła o ponad 350%! Zatem musieliśmy dokonać pewnych zmian w layoucie strony i dostosować ją do różnorodności systemów operacyjnych, przeglądarek jak i rodzajów urządzeń z jakich korzystają dzisiaj nasi użytkownicy. Nie spodziewamy się, aby te liczby spadały, dlatego teraz z jeszcze większą troską będziemy rozwijali nasz serwis główny jak i jego wersję mobilną” – mówi Daniel Kluska.

Mobilna wersja kościelnej strony (m.adwent.pl) jest efektem pracy Sekretariatu ds. Komunikacji i Mediów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP. Za przygotowanie projektu strony odpowiadali: Łukasz Początek (administrator stron kościelnych) oraz Daniel Kluska (asystent w Sekretariacie Komunikacji i Mediów).

Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonalności nowego serwisu prosimy kierować na adresadmin@adwent.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Warszawa … `{`AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]