Adwentyści autorami przesłania na Ekumeniczne Dni Biblijne.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”06 MAJA 2019 (NR 696) `{`DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][vc_column_text]

Każdego roku w maju, pod patronatem Towarzystwa Biblijnego w Polsce, odbywają się Ekumeniczne Dni Biblijne. W tym roku przesłanie z tej okazji przygotował Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Okolicznościowe nabożeństwa i spotkania odbędą się w różnych kościołach w całym kraju.

Doroczne przesłanie z okazji Ekumenicznych Dni Biblijnych przygotowuje jeden z jedenastu Kościołów członkowskich Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Hasłem tegorocznych Dni są słowa z Psalmu 34,15: „(…) szukaj pokoju i dąż do niego”. Przesłanie inspirowane tymi słowami, przygotował Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

„Na czym zatem polega owo szukanie pokoju? Po pierwsze na czynieniu dobra. Nie myślmy, że dobro to coś, co się nam należy. Nie czekajmy z byciem dobrymi, aż inni okażą nam dobro. Kto chce cieszyć się dobrem każdego dnia, niech sam je wokół siebie roztacza, niech sam je czyni. Szukanie pokoju to również odrzucanie zła, na czele ze złem płynącym z nienawistnych, fałszujących rzeczywistość słów. Chcemy pokoju? Zatem wyrzeknijmy się złej mowy – owego generatora zła lub – jak mówi apostoł Jakub – tego małego ognia, który podpala wielki las, nieobliczalnego w czynieniu zła, pełnego jadu (por. Jk 3,5.8). O ileż spokojniejsze byłoby ludzkie życie, gdybyśmy bardziej panowali nad własnymi językami” – czytamy w tekście przesłania.

„Ale szukanie pokoju i dążenie do niego ma też głębszy wymiar. W tym samym psalmie słowo „szukać” występuje raz jeszcze, w wersecie 5.: „Szukałem PANA, a On mnie wysłuchał”. A kilka zdań niżej, gdy jesteśmy wzywani, by szukać pokoju, bezpośrednio po tych słowach pojawia się zapewnienie, że uszy Pana są otwarte na wołanie sprawiedliwych (por. w. 16). Zatem poszukiwanie pokoju jest tu wyraźnie skojarzone z poszukiwaniem Boga – w modlitwie, w przedkładaniu Mu naszych trosk, w wołaniu do Niego.” – czytamy dalej. 

Już od dziesięciu lat Towarzystwo Biblijne w Polsce organizuje Ekumeniczne Dni Biblijne. Nabożeństwa ekumeniczne w ramach tych dni trwają cały maj i odbywają się w różnych kościołach na terenie całego kraju. Każdego roku Słowo na Ekumeniczne Dni Biblijne przygotowuje inny Kościół. Ekumeniczne Dni Biblijne odbywają się w ramach nabożeństw w różnych Kościołach chrześcijańskich. Temat przewodni oparty jest o konkretny tekst biblijny. Wszystkie kazania i homilie podporządkowane są myśli przewodniej całego programu Ekumenicznych Dni Biblijnych.

W Kościele Adwentystów Dnia Siódmego w Warszawie, szczególne nabożeństwo z tej okazji, odbędzie się 18 maja (sobota) o godzinie 11.00 (ul. Foksal 8).

AAI

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]