Adwentyści na spotkaniu z prezydentem

Pastor Andres Ploompuu, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Estonii był jednym z przywódców religijnych, którzy spotkali się z prezydentem Estonii Alarem Karisem.

29 GRUDNIA 2021 (NR 844) {ADVENTIST.ORG / OPR.DANIEL KLUSKA`}

Spotkanie, które odbyło się w poniedziałek 20 grudnia, trwało godzinę. Wśród różnych tematów omówiono także zdrowie psychiczne młodzieży i dzieci. Przywódcy różnych kościołów podzielili się z prezydentem kraju inicjatywami podejmowanymi w tej dziedzinie przez swoje wyznania. Nie zabrakło także informacji o działaniach Kościoła Adwentystów. – Podkreślam, że często pomija się rolę kościołów w utrzymaniu dobrej równowagi zdrowia psychicznego. Zawsze staramy się angażować młodych ludzi w różne działania, aby pomóc i poprawić ich zdrowie psychiczne – zaznaczył Ploompuu.

Pastor Andres Ploompuu

– Mamy fantastycznych, poświęconych liderów w Sekretariacie Młodzieży, którzy pracują z młodymi ludźmi na co dzień. Dobrze rozwija się także harcerstwo adwentystyczne: Pathfindersi – podkreślił pastor. – W tej chwili szukamy sposobu na zorganizowanie międzynarodowego spotkania namiotowego dla harcerzy adwentystycznych w Estonii w 2023 roku, na który przybędą tysiące uczestników z całej Europy – zaznaczył w trakcie spotkania z prezydentem pastor Ploompuu.

To było już drugie spotkanie pastora Andresa z prezydentem Estonii. – Jako Adwentyści Dnia Siódmego spotkaliśmy się także z naszym poprzednim prezydentem. To było bardzo dobre spotkanie – zaznaczył.

Prezydent zapytał uczestników spotkania także o relacje między różnymi wyznaniami. – Pomimo tego, że każda wspólnota prowadzi własne działania misyjne, wszystkie denominacje religijne mają ze sobą bardzo dobre relacje. – dodał Ploompuu. – To był dzień budowania mostów. Prezydent był niezwykle przyjazny i było oczywiste, że naprawdę interesuje go słuchanie o roli kościołów w naszym społeczeństwie – zaznaczył pastor.

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma trzech przedstawicieli w Estońskiej Radzie Kościołów: Andres Ploompuu, Ivo Käsk i Jaanus-Janari Kogerman. Oprócz Rady Głównej istnieje również szereg innych komitetów, w których Kościół Adwentystów również ma swoją reprezentację.

AAI