Adwentyści w Brazylii dla matek chorych na raka

We współpracy z Grupą Wsparcia dla Osób Chorych na Raka, IBES Adventist College włączył się w promowanie Dnia Mamy.

20 MAJA 2024 (NR 947) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

IBES Adventist College zorganizował specjalne wydarzenie z okazji Dnia Matki w Vila Velha, Espírito Santo w Brazyli. Wydarzenie to uwzględniające kampanię profilaktyki zdrowia objęło studentów, pracowników i lokalną społeczność. Wydarzenie miało miejsce na placu w centrum miasta, gdzie ustawiono tymczasową konstrukcję, która miała pełnić rolę salonu fryzjerskiego i miejsca zbierania datków. Przekazane włosy zostaną wykorzystane do produkcji peruk dla matek i kobiet wspieranych przez Grupę Wsparcia dla Osób Chorych na Raka (GAPC).

Podczas akcji oddawania włosów oferowano również usługi zdrowotne

Kampania koncentrowała się na promowaniu oddawania włosów, a także na przekazywaniu innych niezbędnych przedmiotów, takich jak szaliki i środki higieny osobistej. Uczestnicy byli traktowani z troską i uwagą, otrzymując w zamian możliwość pomiaru ciśnienia krwi oraz drobną przekąskę. Inicjatywa ta była wynikiem współpracy między IBES Adventist College, salonem kosmetycznym Dondocas, Southern Hospital Network i GAPC.

Rektorka uczelni, Marina Faria, wyraziła wdzięczność za udział tak wielu osób i wsparcie wielu potrzebujących. – Ta kampania nie tylko pomaga mamom, ale także daje nadzieję i wsparcie kobietom zmagającym się z chorobą nowotworową. Jesteśmy zbudowani duchem solidarności okazanym przez lokalną społeczność – podkreśliła Faria.

Podczas programu darczyńcy otrzymali certyfikat udziału w akcji

– Było naprawdę fajnie, pierwszy raz brałam udział w takiej akcji. Oddanie 10 cm moich włosów było małym gestem w porównaniu z uczuciem, które chciałabym ofiarować. Było jednak warto. Wiem, że dzięki mnie ktoś inny się uśmiechnie – powiedziała Valentina Ribas, uczennica jednej ze szkół.

Ana Beatriz, dietetyk w szpitalu Meridional, podzieliła się szczególnym doświadczeniem. – Niedawno jedna z moich najlepszych przyjaciółek odkryła, że ma raka. Wiadomość była szokiem dla nas wszystkich. Jestem przy niej, mając nadzieję, że wyzdrowieje tak szybko, jak to możliwe, ale wiem, że to czasami długi proces. Oddanie moich włosów to sposób na okazanie mojej miłości i wsparcia, pokazanie, że jestem tutaj i nie jestem obojętna – zaznaczyła.

Przekazano ponad 90 pasm włosów. Wszystkie zostaną przekazane dla GAPC, który wykona peruki i przekaże darowizny ponad 100 kobietom.

AAI