Adwentyści wśród osób dotkniętych pożarami w Portugalii

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”21 CZERWCA 2017 (NR 603) `{`ANN. TŁUM.DANIEL KLUSKA/AAI`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Instytucje i wyznawcy Kościoła Adwentystów zaangażowani w pomoc dla tych, którzy stracili wszystko.

Premier Portugalii  António Costa podkreśla, że trwające pożary – które dotknęły już tysiące osób – są dla kraju największą tragedią ostatnich lat. Ostrzegł także, że liczba ofiar stale wzrasta. Obecnie trwa trzydniowa żałoba narodowa.

Kilkuset strażaków i 160 wozów strażackich zostało wysłanych w sobotni wieczór do walki z ogniem.

– informacje napływające z centralnego regionu Portugalii, gdzie z powodu pożarów ucierpiało wiele wsi i miasteczek, utwierdzają nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z największą tragedią spowodowaną przez ogień w naszym kraju. Kolejne wiadomości napełniają nasze serca smutkiem. Łączymy się w bólu z tymi, którzy stracili swoich najbliższych jak i dorobek całego życia. – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez liderów Kościół Adwentystów w Portugalii.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_images_carousel images=”5737,5736,5735,5734,5733,5732,5731,5730,5729,5728,5727,5726″ img_size=”full” autoplay=”yes”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”FOT.: BUZZ FEED NEWS” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Z informacji napływających od wyznawców Kościoła oraz lokalnych liderów, adwentystyczna klinika Vita Salus została ewakuowana, ale nie uległa zniszczeniu. Wśród członków Kościoła także nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Niestety wiele adwentystycznych rodzin straciło swoje rzeczy osobiste, samochody a nawet domy.

– Wiemy, że członkowie Kościoła starają się organizować pomoc dla tych rodzin. – powiedzieli liderzy Kościoła. – Podobnie ADRA przeprowadza już zbiórki rzeczowe i pieniężne na terenie całej Portugalii. – To moment, w którym każdy może nieść pomoc nawet, jeżeli przebywa daleko od miejsc tragedii.

– Ta straszliwa tragedia wyjątkowo nas poruszyła i zasmuciła. – czytamy w oświadczeniu Departamentu Public Relations przy Wydziale Inter-europejskim Kościoła Adwentystów, do którego to Wydziału należy Portugalia. – Nasze serca są z wszystkimi którzy cierpią, a także tymi, którzy starają się nieść pomoc. Modlimy się za tych, którzy stracili swoich najbliższych. Tylko Bóg może ukoić ból.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]