Adwentystka Dnia Siódmego kończy 124 lata.

Mówi się, że życie jest krótkie, ale jest kilku uprzywilejowanych, którzy w dzisiejszych czasach żyją dłużej niż większość ludzi. W prowincji Negros Occidental na Filipinach mieszka Francisca Montes-Susano, prawdopodobnie najstarsza osoba na świecie. Lola (tłum. babcia) Francisca, która niedawno obchodziła swoje 124. urodziny, jest członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

13 PAŹDZIERNIKA 2021 (NR 833) {ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA}

Urodziła się 11 września 1897 roku i jest uznawana przez rząd Filipin za najstarszą osobę w kraju. Uwielbia grać na harmonijce i śpiewać chrześcijańskie pieśni. Jej ulubiona piosenka to „In The Sweet By and By” [w języku polskim ta pieśń nosi tytuł „Wkrótce przyjdzie nasz Zbawca”. Przyp. Red.].

Lola Francisca znacznie osłabła w ciągu ostatnich kilku dni. Zasypia o godzinie 19:00, ale budzi się już o pierwszej w nocy, aby zjeść swoją ulubioną owsiankę. Jest pod stałą opieką najbliższej rodziny. Jej prawnuczka, Rosalie Himaya Muleta, kąpie ją każdego ranka i codziennie przygotowuje dla niej soki owocowe. Nawet w tym wieku Lola Francisca nadal uwielbia opowiadać historie ze swojego życia i ma doskonałą pamięć.

Najstarsza córka Loli, Magdalena, w maju obchodziła swoje 101 urodziny. Pan pobłogosławił ją 11-ściorgiem dzieci. Często powtarza, że dzięki postawie jej matki, sama potrafiła zadbać o to, aby zasiać w swoich dzieciach miłość do Stwórcy i w każdy Szabat chodzić razem do Kościoła. Dzięki temu wychowaniu adwentystyczna wiara była przekazywana z pokolenia w pokolenie.

Magdalena i jej rodzina przeszli przez wiele trudności, jednak wszystkie doświadczenia wzmocniły ich wiarę. Przeżyli czas głodu, kiedy rewolucjoniści spalili całe ich gospodarstwo a także uszli z życiem ukrywają się w lasach przed rebeliantami.

Magdalena wierzy, że to modlitwa i wiara w Boga uratowały ją i jej dzieci. Jest wdzięczna swojej matce Loli Francisca za prowadzenie ich przez te wszystkie lata po właściwej drodze. Zarówno Lola Francisca, jak i Lola Magdalena wierzą w zdrowy tryb życia i mają przekonanie, że te Boże zasady umożliwiły im tak długie życie.

Lola Francisca i Lola Magdalena są żywymi świadectwami tego, czym może stać się życie, jeśli jest w pełni poświęcone Bogu. Nie każdy z nas może żyć tak długo, ale ten czas który mamy możemy wykorzystać we właściwy sposób głosząc Dobrą Nowinę i Jego powtórnym przyjściu.

AAI


Adwentyści a zdrowy styl życia

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego od lat promuje zdrowy styl życia. Misją Sekretariatu Zdrowia przy Zarządzie Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, jest koordynacja działań prozdrowotnych zgodnych z wizją Kościoła Ogólnoświatowego, rozwijanie medycznej pracy misyjnej w oparciu o ludzkie potrzeby i zainteresowania, promowanie zróżnicowanej służby zdrowia wskazując na Boży styl życia sprzyjający poprawie jakości życia poprzez wzmacnianie zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego i duchowego. Zapraszamy na oficjalną stronę Sekretariatu Zdrowia:

www.sprawyzdrowia.pl