Adwentystyczna klinika wśród polecanych szpitali w Berlinie

Według sondażu przeprowadzonego przez gazetę Der Tagesspiegel (ang. „The Daily Mirror”) wśród lekarzy rezydentów w Berlinie, najlepsze rekomendacje otrzymały Oddział Ginekologii i Położnictwa oraz Oddział Leczenia Raka Piersi w Szpitalu Waldfriede.

16 GRUDNIA 2021 (NR 842) {ADVENTIST.NEWS / OPR.DANIEL KLUSKA`}

Oba oddziały otrzymały nagrody w obszarach „Chirurgia ginekologiczna” oraz „Terapia raka piersi”. Ingo Bach, redaktor naczelny Działu Zdrowia w Der Tagesspiegel, przekazał stosowne zaświadczenia dwóm głównym lekarzom, dr. Florianowi Müllerowi (szefowi ginekologii i położnictwa) oraz dr. Barbarze Brückner (głównemu lekarzowi Oddziału Leczenia Raka Piersi).

W ankiecie Der Tagesspiegel wzięło udział prawie 2400 lekarzy rezydentów z Berlina, którzy wydali łącznie 16 000 rekomendacji. Według gazety odpowiada to wskaźnikowi uczestnictwa przekraczającemu 38 proc. Ostateczne wyniki uzyskano z dwóch zestawów danych: z jednej strony liczba przypadków, a z drugiej – opinia lekarska.

Członek zarządu szpitala, Bernd Quoss, był zadowolony z nagrody i podkreślił, że szpital Waldfriede jest nie tylko jedną z najlepszych klinik w regionie, ale biorąc pod uwagę raport magazynu Newsweek z kwietnia br – także na całym świecie.

Szpital Waldfriede

Adwentystyczna klinika Waldfriede znajduje się w berlińskiej dzielnicy Zehlendorf. Jest częścią Akademickiego Szpitala Klinicznego Charité University Medicine Berlin. W przeszłości klinika wielokrotnie otrzymała nagrody i wyróżnienia za jakość opieki medycznej. Co roku leczy się tu około 15 000 pacjentów hospitalizowanych a ponad 120 000 pacjentów otrzymuje opiekę medyczną. Klinika działa pod hospicjami Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, który zorganizował ponad 900 placówek medycznych na całym świecie.

Szpital jest częścią sieci Waldfriede Health Network, która obejmuje również przychodnię dzienną, punkt pomocy społecznej, akademię zdrowia i pielęgniarstwa, Dom Seniora i Centrum Zdrowia PrimaVita.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej szpitala Waldfriede.

AAI