Adwentystyczna rodzina w popularnym programie telewizyjnym

W niedzielę 7 marca w porannym programie telewizyjnym „Dzień Dobry TVN”, widzowie mieli okazję lepiej poznać lek.Tomasza Karaudę, Adwentystę Dnia Siódmego a także obecnego od kilku lat w mediach publicznych lekarza rezydenta.

8 MARCA 2021 (NR 807) {DZIENDOBRY.TVN.PL/OPR.DANIEL KLUSKA`}

W programie można było zobaczyć krótki film, na którym członkowie rodziny Karaudów dzielili się rodzinnymi wspomnieniami.

Młody Tomek planował studia medyczne. Założył jednak, że musi się dostać na uczelnię za pierwszym podejściem. W innym wypadku rozważy zostanie pastorem.

W programie można było poznać najbliższą rodzinę Tomasza. Na zdjęciu brat Łukasz.

– W naszym kościele, a jest to Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, głównie pastorzy wygłaszają kazania. Jednak jest także Rada Zboru, która decyduje o tym, kto może wygłaszać kazania. Poproszono o wygłoszenie kazania Tomka. Ludzie byli pod ogromnym wrażeniem – dowiadujemy się od Mirosława Karaudy, ojca Tomka, pastora i Przewodniczącego Diecezji Wschodniej Kościoła Adwentystów.

– Miałem takie poczucie, jakbym miał pewnego rodzaju dług do spłacenia. Około dwóch lat spędziłem w szpitalu. Pamiętam ten moment, kiedy modliliśmy się z mamą i w następnym tygodniu było już lepiej i wróciłem do zdrowia – mówi Tomasz Karauda.

Na zdjęciu: Klaudiaa Karauda.

– Czy Bóg istnieje czy nie – to jest bardzo osobiste pytanie. I każdy musi je sobie zadać. O wiele łatwiej odchodzi się wiedząc, że nie wszystko kończy się tu i teraz – mówi Tomasz Karauda.

AAI


Tomasz Karauda pracuje obecnie na Oddziale Klinicznym Pulmonologii i Alergologii, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi.

„Dzień dobry TVN”, w skrócie DDTVN to polski, poranny magazyn, emitowany na antenie telewizji TVN codziennie od 8:00 do 11:30. Trzon programu stanowią rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Do tej pory wyemitowano prawie 4 tyś. odcinków.

Od stycznia do grudnia 2020 r. „Dzień Dobry TVN” oglądało średnio 202 443 widzów w grupie komercyjnej, co zapewnia programowi pozycję lidera wśród widzów w wieku do 16 do 49 lat. Przełożyło się to na 10,50 proc. udziału w rynku. Największą widownię gromadzą weekendowe wydania. Program oglądało wtedy średnio 274 668 widzów, co zapewnia „Dzień Dobry TVN” pozycję lidera i 11,31 proc. udziału w rynku w grupie komercyjnej.