Adwentystyczna szkoła Marienhöhe zbiera fundusze

Po rocznej przerwie odbył się 10 bieg charytatywny, organizowany przez adwentystyczną szkołę Marienhöhe w Darmsztad (Niemcy). Podczas poprzedniej edycji we wrześniu 2019 r. uczniowie szkoły przebiegli łącznie około 5000 okrążeń, co dało prawie 30 000 euro. Darowizny w 2019 roku trafiły na dwa projekty: budowę systemu fotowoltaicznego w partnerskiej szkole w Kambodży oraz na „Fundację Dziecięcego Serca”.

28 STYCZNIA 2022 (NR 849) [EUD.ADVENTIST.ORG / OPR.DANIEL KLUSKA]

W związku z pandemią bieg został zorganizowany z zachowaniem zasad higieniczno-sanitarnych. Zdecydowano o tym, że grupy uczestników będą startować w odstępach czasowych, aby zachować możliwie jak największy dystans. Zawodnicy otrzymali także numer startowy z już zintegrowanym chipem do pomiaru czasu.

– Dzięki temu że wiele zbiórek odbywa się teraz poprzez internet, udało nam się pozyskać wielu dodatkowych sponsorów – powiedział dr Christian Noack, dyrektor szkoły Marienhöhe. – Chęć uczestniczenia w naszym biegu była tak duża, że zebraliśmy 38 579 euro! – dodaje.

Uczestnicy biegu w 2019 roku

Darowizny zebrane podczas biegu trafią na trzy projekty: wsparcie potrzebujących dzieci za pośrednictwem Stowarzyszenia Okręgu Darmstadt „Kinderschutzbund”, na wsparcie szkoły partnerskiej i sierocińca w Kambodży oraz wspieranie projektu „Edukacja pomaga” w Rumunii.

– W Rumunii pomagamy dzieciom w ich problemach w nauce poprzez wspólną pracę. Darowizny zapewniają wsparcie finansowe także na pozaszkolne zajęcia edukacyjne – powiedział Mircea Riesz, kapelan kampusu Marienhöhe, wyjaśniając realizację jednego z projektów.

Więcej o Centrum Szkolnym Marienhöhe

Absolwenci szkoły średniej w 2020 roku

Centrum zostało założone w 1925 r. jako „Adwentystyczne Seminarium Marienhöhe”. Nazwę  Centrum Szkolne Marienhöhe ma od 1950 roku i jest szkołą uznaną przez państwo. Obecnie uczęszcza do niej 780 uczniów. Spośród nich 31 uczniów mieszka w internacie na terenie kampusu. Centrum Szkolne Marienhöhe jest instytucją prowadzoną przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Niemczech i posiada europejski certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” i „Szkoły Ochraniającej Klimat”.

AAI