Adwentystyczne organizacje niosą pomoc ofiarom huraganu Harvey.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”30 SIERPNIA 2017 (NR 612) `{`ADVENTIST REVIEW, TŁUM.: DANIEL KLUSKA/AAI`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]9.września zbory Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Ameryce Północnej przeprowadzą specjalną kolektę darów dla organizacji Adventist Community Services (ACS). Właśnie ta organizacja razem z ADRA (Adventist Development and Relief Agency) niesie bezpośrednio pomoc osobom dotkniętym skutkami huraganu w stanie Teksas i Luizjana. Przygotowano specjalną ulotkę, która trafi do setek tysięcy wyznawców.

Katastrofalna siła wiatru i deszczu doprowadziła do powodzi, które zmusiły tysiące ludzi do ucieczki z domów. Uszkodzone lub całkowicie zniszczone przez żywioł budynki, stają się częścią rekordowych, ponurych statystyk. ACS i ADRA, dwie adwentystyczne organizacje pomocowe, starają się odpowiedzieć na potrzeby ludzi dotkniętych tragedią. ACS organizuje ubrania, środki czystości a także wsparcie psychologiczne i duchowe. ADRA natomiast zbiera środki potrzebne do zakupu wszystkich potrzebnych ofiarom rzeczy a także współpracuje z lokalnymi organizacjami zapewniając stałą pomoc potrzebującym. W ten sposób Kościół Adwentystów stara się być rękoma i stopami Zbawiciela, który niósł pomoc.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”flexslider_slide” interval=”3″ images=”6091,6089,6088″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]- Chcemy podziękować wszystkim za dotychczasową pomoc i wsparcie. W tej chwili nie potrzebujemy więcej wolontariuszy. Z uwagi na to, że stan wody nie spada, mamy ograniczony dostęp do wielu podtopionych miejsc. Jednak gdy tylko woda ustąpi, będziemy komunikować jakiego wsparcia potrzebujemy . – czytamy w oświadczeniu ACS.

[AAI]

 

Zobacz ulotkę informacyjną (ENG.)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]PODOBNE WIADOMOŚCI:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][mpc_vc_blog_posts_slider category=”1″ tag=”all”][/vc_column][/vc_row]