Adwentystyczne wydawnictwo na targach książki

„Preporod”, serbskie wydawnictwo adwentystyczne, po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Książki w Belgradzie pojawiło się 25 lat temu.

23 MAJA 2024 (NR 948) [ted.adventist.org | Opr. Daniel Kluska]

– Od tamtego czasu, z Bożą pomocą, staliśmy się regularnymi i znanymi już uczestnikami tego wydarzenia –  powiedziała Mirjana Vukasović, kierownik ds. marketingu Preporod.

Takie wydarzenia pozwalają wydawnictwu zebrać doświadczenie, umożliwiające lepsze dostosowywanie swojej oferty do współczesnego czytelnika. – Bóg poprowadził nas na targi książki w innych serbskich miastach, takich jak Nisz i Nowy Sad, a także w Podgoricy i Tuzi w Czarnogórze. W 2024 r. po raz pierwszy udaliśmy się na Międzynarodowe Targi Książki w Sarajewie w Bośni i Hercegowinie – dodaje Vukasović. Ta szersza ekspozycja doprowadziła do tego, że książki adwentystyczne zyskały większe uznanie, z nagrodami takimi jak „Najlepszy projekt okładki” i „Najlepsza książka naukowa” odpowiednio na Targach Książki w Niszu i Targach Książki w Belgradzie.

– Serbski naukowiec Mihajlo Pupin za którego książkę otrzymaliśmy nagrodę, otwarcie uznaje Boga w swoich badaniach – powiedziała Vukasović, podkreślając znaczenie otrzymania nagrody w tej kategorii.

Książki opublikowane przez serbskie wydawnictwo Preporod na wystawie podczas targów książki [Fot. Mirjana Vukasović]

– Podczas tych targów książki zapraszamy członków kościoła do przyłączenia się do nas w modlitwie za pośrednictwem naszej strony na Facebooku – powiedziała Vukasović. Odpowiedź ze strony członków Kościoła była entuzjastyczna, a niektórzy modlili się codziennie a inni podczas nabożeństw, prosząc o Boże błogosławieństwo dla pracy wydawnictwa. – Sprzedaż podwoiła się na Międzynarodowych Targach Książki w Nowym Sadzie – zaznacza Vukasović. – Ale co więcej, podzieliliśmy się świadectwami z wieloma kupującymi, wysłuchaliśmy ich historii i zdaliśmy sobie sprawę, jak wielu ludzi poszukuje sensu w swoim życiu – dodaje.

Wielu zainteresowanych stoiskiem otrzymało książkowe prezenty [Fot. Mirjana Vukasović]

Udział w Międzynarodowych Targach Książki w Sarajewie po raz pierwszy, to zupełnie nowe przedsięwzięcie dla serbskiego wydawnictwa. Pomimo różnic kulturowych i religijnych (wielu odwiedzających targi książki to muzułmanie), reakcja uczestników była bardzo pozytywna. – Członkowie naszego kościoła pomagali w transporcie książek, ustawianiu ekspozycji, a nawet ich sprzedaży – powiedział Saša Todoran, menedżer i redaktor naczelny „Preporod”. – Pomimo dzielących nas różnic, sprzedaliśmy wiele książek, a niektóre przekazaliśmy uczestnikom w formie prezentu – dodaje.

AAI