Adwentystyczny festiwal filmowy coraz bardziej rozpoznawalny

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”8 KWIETNIA 2019 (NR 691) `{`NAD/TŁUM.DANIEL KLUSKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Festiwal filmowy Soncscreen skupia coraz więcej chrześcijańskich filmowców, którzy nie boją się poruszać trudnych tematów. Spotkanie stwarza także doskonałą platformę do wymiany doświadczeń i networkingu.

Tegoroczny festiwal filmowy Sonscreen, który odbył się w La Sierra University w Riverside w Kalifornii w dniach 4-6 kwietnia 2019 r., pobił wszelkie rekordy. Choć do udziału w festiwalu zgłoszono 95 produkcji, tylko 57 filmów zakwalifikowało się do części pokazowej festiwalu. W trzydniowym spotkaniu wzięło udział aż 265 młodych filmowców.

Rodney Vance, dyrektor instytutu filmowego La Sierra University, przeprowadza wywiad z producentem filmowym Jayem Sternem, który otrzymał nagrodę Sonscreen Vision Award podczas tegorocznego Festiwalu. Zdjęcie – Dan Weber

Trzydniowy festiwal, organizowany przez Wydział Północnoamerykański Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, stał się doskonałym narzędziem nie tylko do pokazania twórczości młodych filmowców, ale także do inspirowania kolejnych pokoleń. Wydarzenie zakończyło się ceremonią wręczenia nagród w 12 kategoriach.

Tatia i Chris Cibelli (z lewej), profesjonalni montażyści filmowi, rozmawiają z filmowcami podczas przerwy na posiłek w trakcie Festiwalu.

– Sonscreen rozwija się z roku na rok. Nie chodzi tylko o same zgłoszenia, ale także o liczbę uczestników – mówi Julio Muñoz, dyrektor festiwalu Sonscreen i zastępca Dyrektora ds. Komunikacji Wydziału Północnoamerykańskiego Kościoła Adwentystów. – Ubiegły rok już był rekordowy, ponieważ otrzymaliśmy 61 zgłoszeń na 47 dostępnych miejsc. Jednak ten rok nas zaskoczył. Pomimo tego, że zwiększyliśmy pulę do 57 miejsc, otrzymaliśmy aż 95 zgłoszeń! To wspaniałe! – podkreśla Muñoz.

Zwycięzcy w kategorii „Best Art / Experiential Short” (po lewej) i zwycięzcy Best in Festival” chwilę po ceremonii rozdania nagród Sonscreen Film Festival 2019 [Zdjęcie: Dan Weber]
Od 19 lat festiwal Sonscreen zapewnia początkującym filmowcom możliwość dzielenia się swoją pracą, uczenia się od profesjonalistów a także stwarza perspektywy współpracy. 57 tegorocznych produkcji podzielono na sześć kategorii: filmy animowane, eksperymentalne, dramatyczne, dokumentalne i komediowe. Stworzono także specjalną kategorię dla młodzieży uczącej się.

Zobacz oficjalną stronę Festiwalu. 

AAI[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]