Adwentystyczny film na temat stworzenia kluczem do ewangelizacji w 2014 roku

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

„Stworzenie: Ziemia jest świadkiem” – krótkometrażowy film autorstwa adwentystycznego reżysera Henry Stobera, ma być kluczem do działań ewangelizacyjnych prowadzonych przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w nadchodzącym roku.  

Film, który w piękny sposób opowiada o kreacjonistycznych korzeniach świata, spotkał się ze znakomitym przyjęciem ze strony 350 adwentystycznych liderów, którzy obejrzeli dzieło niemieckiego reżysera podczas dorocznej Rady Kościoła, odbywającej się w Sliver Spring (stan Maryland, USA).

„Stworzenie: Ziemia jest świadkiem” (The Cration: The Earth is a Witness), to wynik czterech lat intensywnej pracy 46-letniego Henry Stobera, który chciał w ten sposób odpowiedzieć na głosy krytyki (również wewnątrz kościoła) kwestionujące jedną z fundamentalnych zasad adwentyzmu – literalny sześciodniowy proces stworzenia.

Początkowo, Stober przygotowywał film z myślą o swoim lokalnym zborze w Nurnbergu. Niewielki projekt bardzo szybko przekształcił się jednak w ogromne przedsięwzięcie, a sam reżyser odwiedził pięć kontynentów, aby uchwycić zdjęcia, które najlepiej zobrazują obecność Boga w jego dziele.

„Ten niesamowity film  będzie błogosławieństwem dla każdego pojedynczego zboru na całym świecie. Będzie to również wspaniałe narzędzie, które przyprowadzi tysiące ludzi do stóp krzyża” – podkreśla Ted N.C. Wilson, przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

Dzieło Stobera obejrzało już ponad 70 tysięcy ludzi z dziewięciu krajów. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce trafi on do milionów widzów, jako jedno z ewangelizacyjnych narzędzi Kościoła. „Nigdy nie spodziewałbym się, że film zostanie rozpowszechniony na całym świecie” – podkreśla reżyser.

„Stworzenie…” rozpoczyna się sceną nakręconą w Islandii, w której Mojżesz rozmawia ze swoim synem Gerszomem na temat stworzenia świata. W tle narrator czyta natomiast z jedenastego rozdziału Listu do Hebrajczyków, który opowiada o istocie wiary.

Kolejne sceny filmu koncentrują się na poszczególnych dniach stworzenia. Naszym oczom ukazują się wspaniałe obrazy natury, które doskonale współgrają z tekstem Księgi Rodzaju.

Film Stobera jest kulminacją wielopłaszczyznowego podejścia do nauczania o biblijnym stworzeniu. Innymi elementami tej edukacyjnej inicjatywy są m.in. książka „Beyond Imagination” (Poza wyobraźnią), materiały do studium Pisma Świętego, audycje kanału „Hope Channel” oraz liczne artykuły ukazujące się w kościelnym periodyku „Adventist Review”.

Liderzy Kościoła wierzą, że film, który już wkrótce będzie dostępny na DVD, zachęci widzów do pogłębienia swojej wiedzy na temat kreacjonizmu i innych nauk opartych na Piśmie Świętym.

 „Zachęcamy was, zapraszamy was i wzywamy was, abyście stali się częścią tego projektu. Zróbcie wszystko, co w waszej mocy, aby nauka o kreacjonizmie zyskiwała na znaczeniu w miejscach, w których mieszkacie” – zaapelował do zgromadzonych w Silver Spring delegatów, wiceprzewodniczący Generalnej Konferencji, Ben Schoun

© Adventist News Network

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Silver Spring, USA… `{`Adventist News Network, tłum. D. Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]