Adwentystyczny kanał telewizyjny dotrze do 4 milionów ludzi w Ameryce Południowej

Sygnał adwentystycznej telewizji Nuevo Tiempo (oddziału Hope Channel) z programami w języku hiszpańskim, wszedł 30 września do usługi nadawczej DirecTV, jednego z głównych operatorów płatnej telewizji w Ameryce Południowej. Dzięki temu programy trafią do ponad 4 mln. nowych użytkowników w Argentynie, Chile, Ekwadorze, Peru i Urugwaju.

4 LISTOPADA 2022 (NR 881) [ADVENTIST.NEWS / OPR. DANIEL KLUSKA]

Telewizja Novo Tempo jest już obecna w ofercie wszystkich operatorów płatnej telewizji w Brazylii. Podobnie w hiszpańskojęzycznych krajach Ameryki Południowej. Stacja pracuje nad rozszerzeniem swojego sygnału i dotarciem do jeszcze większej liczby osób. – Bycie w DirecTV było naszym marzeniem od dawna, a dzisiaj stało się rzeczywistością – podkreśla Tomás Parra, zastępca dyrektora Nuevo Tiempo i dyrektor radia.

Rozwój Nuevo Tiempo obejmuje również samą ofertę programową. Stacja rozszerzyła charakter transmisji np. o tradycyjne wiadomości. – Produkujemy nowe programy i szukamy partnerów w różnych częściach świata, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych widzów – zaznacza Adriano Luz, dyrektor telewizji.

Rozwijająca się sieć

Oprócz telewizji, ekspansja w Ameryce Południowej była zauważalna także w rozwoju sieci radiowej. – Wkrótce będziemy mieli stację radiową w Limie w Peru. To pozwoli nam dotrzeć z Dobrą Nowiną do ponad 10 milionów ludzi – mówi Parra. – W tym roku planujemy otwarcie kolejnych stacji radiowych w innych krajach a także inaugurację kanałów w kolejnych miastach Boliwii – dodaje.

Wejście do DirecTV stanowi ważny krok naprzód dla Nuevo Tiempo w dotarciu do nowej publiczności, która ogląda tylko płatną telewizję. – Będziemy nawiązywać nowe kontakty i szukać kolejnych inwestycji, aby telewizja Nuevo Tiempo mogła rozszerzyć swój sygnał we wszystkich krajach Ameryki Południowej – obiecuje Antonio Tostes, dyrektor generalny Rede Novo Tempo de Comunicação. – Dzięki Bogu Nuevo Tiempo dotarła już do wielu ludzi i wierzymy, że dzięki Bożej łasce będziemy mogli jeszcze szerzej nieść słowa pokoju i nadziei – dodaje.

AAI