Adwentystyczny lekarz przewodniczącym Izby

Mark B. Johnson został wybrany przewodniczącym Izby Lekarskiej w stanie Kolorado (Stany Zjednoczone). Wyboru dokonano już w sierpniu tego roku, lecz oficjalnie Johnson przejdzie na to stanowisko we wrześniu 2021 roku.

29 PAŹDZIERNIKA 2020 (NR 787) `{`ADVENTISTREVIEW.ORG/OPR.DANIEL KLUSKA`}`

Johnson jest członkiem CMS (Colorado Medical Society) od ponad 30 lat. W tym czasie zasiadał w obradach wielu komitetów i rad, niejednokrotnie im przewodnicząc. Obecnie jest członkiem Zarządu Izby.

Od 1990 roku Johnson pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego Jefferson County Public Health. Chociaż planował przejść na emeryturę w czerwcu tego roku, pandemia pokrzyżowała te plany. Johnson zadecydował, aby wesprzeć służbę medyczną w walce z Covid-19 i opóźnił przejście na emeryturę do października.

Założona w 1871 roku Izba Lekarska stanu Kolorado, jest największą organizacją lekarzy w całym stanie. Zrzesza ponad 7500 członków ze wszystkich specjalności medycznych. Jej celem jest m.in. koordynacja wprowadzania innowacyjnych zmian w systemie opieki zdrowotnej. Izba także ściśle współpracuje z Amerykańskim Stowarzyszeniem Lekarzy (AMA), co pozwala na udział w wielu strategicznych przedsięwzięciach ogólnokrajowych z zakresu świadczenia opieki medycznej.

– Opieka zdrowotna była dużą częścią mojego życia zawodowego i jest ważnym elementem mojej duchowej społeczności – powiedział po wyborze Johnson. – Szczerze doceniam wsparcie moich kolegów, którzy powierzyli mi to stanowisko – dodaje.

Johnson i jego żona Diane są długoletnimi członkami Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w mieście Boulder.

AAI