Adwentystyczny senator wybrany do Komitetu ONZ ds. Osób Niepełnosprawnych.

Floyd Morris, członek zboru „Andrews Memorial” Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na Jamajce, został wybrany na członka Komitetu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Osób Niepełnosprawnych. Wybory odbyły się w poniedziałek 30 listopada 2020 r.

11 GRUDNIA 2020 (NR 796) `{`ADVENTIST.NEWS/OPR.DANIEL KLUSKA`}`

Senator Floyd Morris

Morris, osoba niedowidząca, jest pierwszym Jamajczykiem, który został wybrany na członka Komitetu. Jednostka jest organem niezależnych ekspertów, monitorujących wdrażanie Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych przez państwa które podpisały dokument. Morris był jedną spośród dziewięciu nowych osób wybranych do komitetu, które zastąpią obecnych członków, których kadencje mają wygasnąć 31 grudnia 2020 r.

Komitet składa się z 18 niezależnych ekspertów. Zgodnie z wytycznymi Komisarza ONZ, co wskazuje, że każdy członek musi być osobą o wysokim charakterze moralnym i uznanych kompetencjach w dziedzinie praw człowieka.

– Jestem niezwykle podekscytowany wyborem do tego komitetu. Ufałem Bogu w to, że będzie prowadził moją drogę i On właśnie to robi – powiedział Morris.

Senator Morris uzyskał stopień doktora filozofii w 2017 roku na Uniwersytecie West Indies (UWI) w Kingston na Jamajce. Jest członkiem Senatu Jamajki, Specjalnym Sprawozdawcą ds. Niepełnosprawności Wspólnoty Karaibów (Caricom) oraz wykładowcą i dyrektorem Centre for Disability Studies na Uniwersytecie West Indies

– Senator Morris jest pionierem wśród społeczności osób niepełnosprawnych na Jamajce. Jego pasja do ochrony praw i dobra osób niepełnosprawnych jest wyjątkowa. Dlatego Morris jest idealną osobą do reprezentowania interesów osób niepełnosprawnychna całym świecie. Będziemy modlić się za jego służbę w tym nowym środowisku – podkreśla pastor Everett Brown, przewodniczący Kościoła Adwentystów na Jamajce.

Senator Floyd Morris wraz ze swoją żon Shelley-Ann podczas 60. Sesji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w San Antonio (2015 rok).

51-letni senator przeszedł do historii jako pierwsza osoba niepełnosprawna mianowana przewodniczącym Senatu Jamajki w maju 2013 roku. Był gościem specjalnym 60. Sesji Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów w San Antonio w Teksasie, gdzie został doceniony za swoją odwagę, służbę ojczyźnie i wierność Kościołowi.

Chwaląc wówczas senatora Morrisa, przewodniczący Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego pastor Ted Wilson określił Morrisa jako „współczesnego Józefa”, któremu Pan dał niezwykłą możliwość świadczenia na tak wiele sposobów i który „reprezentuje Jezusa i Jego Kościół na arenach i obszarach, w których większość z nas nigdy nie będzie miała okazji”.

AAI