Adwentystyczny serial zdobywcą prestiżowej nagrody!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Zwiastun internetowego serialu „The Record Keeper” (ang. Kronikarz), przygotowanego przez Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, został wyróżniony podczas odbywającej się w Hollywood pierwszej dorocznej gali Geekie Awards. Pokazy serialu mają rozpocząć się w październiku.

„The Record Keeper”, który opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem, zwyciężył w kategorii „Best One-Shot” za najlepszy zwiastun. W kategorii „One-Shot” oceniane były projekty znajdujące się na ostatnich etapach post-produkcji.

Reżyser Jason Satterlund oraz producent wykonawczy Garrett Caldwell odebrali tę prestiżową nagrodę wraz z aktorkami Aris Juson i Jelynn Sophia. Uroczystość rozdania nagród była transmitowana na żywo z Avalon, zabytkowego budynku w Hollywood.

„To wielki zaszczyt, że mogę tu być. Jesteśmy podekscytowani z powodu znakomitego odbioru naszego serialu, który wciąż nie ujrzał jeszcze światła dziennego” – powiedział Sutterlund.

„Nie możemy się doczekać, aby pokazać wam całą serię” – powiedział Caldwell, który jednocześnie wyróżnił współtwórcę serialu Rajeeva Sigamoney’a oraz dwóch pozostałych producentów wykonawczych, Ben Schouna i Delberta Bakera – wiceprzewodniczących światowego Kościoła.

„The Record Keeper” opowiada historię Cadana oraz Larusa, dwóch aniołów które pragną utrzymać swoją przyszłość po wybuchu wielkiej wojny domowej. W tym samym czasie inny anioł Raina, stara się przygotować dokładny zapis wszystkich wydarzeń, który ma pomóc odnaleźć sens w panującym chaosie.

Internetowy serial garściami czerpie z „Wielkiego boju”, słynnej książki Ellen G. White, współzałożycielki Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Książka ta jest swego rodzaju kroniką Bożego prowadzenia na przestrzeni dziejów.

ODWIEDŹ STRONĘ SERIALU W SERWISIE FACEBOOK

Liderzy kościoła podkreślają, że „The Record Keeper” skierowany jest przede wszystkim do ludzi, którzy nigdy nie spotkaliby się z „Wielkim Bojem”, a nawet samą Biblią.

„Natchnione myśli Ellen White zawarte w Wielkim Boju czynią fascynujący przekaz Pisma Świętego jeszcze bardziej zrozumiałym” – powiedział Caldwell. „Wielu ludzi zaczyna się interesować osobą Ellen White, jak również jej dziełami, właśnie dzięki projektowi ‘The Record Keeper’. Musimy kontynuować opowiadanie tych wspaniałych historii w taki właśnie sposób”.

Wydarzenia „The Record Keeper” umiejscowione zostały w uniwersum Steampunku. Jest to jeden z nurtów stylistycznych w kulturze, w którym technika otaczająca bohaterów jest oparta na mechanice. Charakterystyczne dla steampunku zainteresowanie rozwojem techniki często prowadzi do kreowania wynalazków nieznanych w naszej historii, dlatego nurt ten bywa zaliczany do tzw. historii alternatywnych. Akcja utworów steampunkowych przeważnie rozgrywa się w epoce wiktoriańskiej – erze rewolucji technicznej, wieku pary (stąd nazwa gatunku: steam, ang. – para).

Podczas gali Annual Geekie Awards nagradzane są najlepsze niezależne komiksy, powieści graficzne, krótkie filmy oraz internetowe seriale.

[/vc_column_text][vc_text_separator title=”ANN, tłum. D. Maikowski/AAI” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]