Adwentystyczny zbór ochrzcił ponad sto osób

Zbór im. Teda Wilsona w północno-zachodniej dzielnicy Moresby w Papui-Nowej Gwinei, zakończył dwutygodniową kampanię ewangelizacyjną, udzielając 131 chrztów w Papa-Lealea, wiosce Motuan.

5 GRUDNIA 2023 (NR 955) [record.adventistchurch.com| Opr. Daniel Kluska]

Motu to grupa mniejszości językowej zamieszkująca obszary przybrzeżne w pobliżu Port Moresby. W ramach kampanii trwającej od 29 października do 11 listopada chęć dalszego studiowania Biblii wyraziło około 500 osób.

Spotkania zatytułowane „Miłość Boża i ostatnie powołanie” prowadził ewangelista Karl Jack. Wydarzenie to stanowiło przełom dla lokalnego zboru w dotarciu do społeczności Motuan, która w przeszłości była powiązana z innymi wyznaniami religijnymi.

– Wśród 131 ochrzczonych osób, znalazło się czterech liderów innych wspólnot religijnych. To niesamowite, że Bóg dotarł właśnie do nich a prawda o Jezusie skłoniła ich do przyjęcia chrztu – podkreślił Gershom Luke, starszy pastor zboru adwentystycznego.

– Planujemy zorganizowanie kolejnego, większego tym razem spotkania ewangelizacyjnego, dzięki któremu dotrzemy do kolejnych setek osób zainteresowanych Słowami Nadziei – podkreślił Luke.

AAI