Andrews University wśród najlepszych uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych

Adwentystyczna uczelnia ponownie uplasowała się na 1. miejscu wśród najbardziej zróżnicowanych etnicznie uniwersytetów krajowych. Została także uznana za najlepszą, prywatną uczelnię wyższą w stanie Michigan i jednocześnie znalazła się na 15 miejscu najlepszych, chrześcijańskich szkół wyższych w całym kraju. W tym roku wzrosła także liczba studentów studiów licencjackich i magisterskich.

4 PAŹDZIERNIKA 2023 (NR 922) [andrews.edu | Opr. Daniel Kluska]

Rankingi

W rankingu U.S. News Best Colleges 2024, opublikowanym we wrześniu 2023 r., Andrews University pozostaje jedynym uniwersytetem adwentystycznym wymienionym wśród 439 krajowych uniwersytetów ujętych w rankingu prawie 1500 szkół wyższych i uniwersytetów. Ta pozycja oparta na Carnegie Classification System jest odzwierciedleniem różnorodności kierunków studiów licencjackich, magisterskich a także doktoranckich z uwzględnieniem możliwości realizacji szerokiej gamy badań naukowych.

W tegorocznym rankingu U.S. News, adwentystyczna uczelnia ponownie zajęła pierwsze miejsce wśród najbardziej zróżnicowanych etnicznie uniwersytetów krajowych, “remisując” z University of San Francisco. Andrews zajął również 7. Miejsce (wraz z Columbia University i Florida Institute of Technology) wśród krajowych uniwersytetów pod względem liczby studentów zagranicznych obejmujących ponad 100 krajów.

Na głównym kampusie studiują również studenci z prawie wszystkich 50 stanów USA z wyjątkiem czterech. – Od pierwszych dni istnienia naszej uczelni jeszcze jako Battle Creek College w 1874 roku po dzień dzisiejszy, poprzez niezwykle zróżnicowany etnicznie i wyraźnie międzynarodowy charakter Andrews University byliśmy w stanie pomóc naszym studentom poznawać i zmieniać świat, także w kontekście budowania Królestwa Bożego – mówi John Wesley Taylor V, który dołączył w lipcu tego roku jako siódmy rektor uczelni. – Te wszystkie rankingi i porównania uczelni po prostu odzwierciedlają wyjątkową siłę Andrews University w wypełnianiu i doskonaleniu tego zobowiązania, nie tylko w ramach systemu edukacji adwentystycznej, ale także w kontekście całego szkolnictwa wyższego w USA – dodaje.

Andrews University wypadł również dobrze w rankingu Niche.com 2024 Best Colleges in America, gdzie znalazł się na 15 miejscu wśród najlepszych chrześcijańskich szkół wyższych w USA, spośród ponad 300. Serwis Niche uznał Andrews University za najlepszy prywatny uniwersytet w Michigan, a także za najlepszą chrześcijańską uczelnię w tym stanie. Niche umieściło również Andrews w pierwszej piętnastce wszystkich szkół wyższych i uniwersytetów w kraju pod względem najlepszych wyników w nauce. Oprócz jakości akademickiej, Niche przyznało Andrews wysokie oceny za ogólną wartość i różnorodność Andrews, począwszy od jakości jedzenia a kończąc na samym bezpieczeństwie kampusu.

„Tan Hall” – budynek Seminarium Teologicznego Andrews University

Andrews University znalazł się również na liście „America’s Best Colleges 2024” przygotowanej przez Wall Street Journal/College Pulse. Andrews był jednym z trzech chrześcijańskich uniwersytetów w Michigan i jedynym uniwersytetem adwentystycznym w kraju, który znalazł się na liście 400 najlepszych uniwersytetów w kraju. W rankingu Wall Street Journal, Andrews zająłrównież najwyższe miejsce wśród wszystkich uniwersytetów w Michigan w kategorii „Student Experience”, która bierze pod uwagę zadowolenie studentów z obiektów kampusu, atmosfery nauki, wsparcia zdrowia psychicznego i szereg innych czynników w tym jakość pozytywnych interakcji w zróżnicowanym etnicznie i społecznie ciele studenckim. Analiza WSJ wykazała również, że wartość dodana tytułu licencjata Andrews przekłada się na średni wzrost rocznego wynagrodzenia o ponad 25 000 USD w porównaniu z absolwentami szkół średnich w Michigan.

– Andrews University jest w pełni zaangażowany w podnoszenie jakości i w efektywną edukację obejmującą każdego z 3 tys. studentów na naszym kampusie – mówi Christon Arthur, prorektor Andrews University.

– Zaangażowanie Andrews University polega także na zapewnieniu pomocy i wsparcia w zdobyciu dyplomu uczelni jednocześnie budując pozytywną atmosferę samych studiów – mówi Amy Rebok Rosenthal, zastępca prorektora ds. Kształcenia Licencjackiego i dziekan College of Arts & Sciences.

– To wszystko pozwala zapewnić sukces w studiach podyplomowych i karierze studentów po opuszczeniu uczelni, co także jest jednym z głównych celów naszej misji – dodaje.

Rekrutacja

Statystyki Andrews University zaktualizowane 13 września 2023 r. wykazały pewien wzrost liczby zapisów na studia. Ze względu na pandemię Covid-19 i problemy, których doświadczyło wiele uczelni na całym świecie w ostatnich latach, takie dane pozwalają nabrać optymizmu. Obecnie liczba studentów na kampusie obejmuje 2 972 osoby; to o 47 studentów więcej niż w ubiegłym roku. Na studiach licencjackich jest 1427 studentów a na studiach magisterskich 1545. Na uwagę zasługuje fakt, że na Andrews University przybyło 272 studentów FTIAC (First Time in Any College – tłum.: Pierwszy raz w jakiejkolwiek uczelni), co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z 226 studentami FTIAC w ubiegłym roku. Ponadto Andrews University kontynuuje rekrutację studentów przez cały rok, w tym tych, którzy studiują w ramach międzynarodowych programów uczelni.

Zdjęcie kampusu Andrews University.

– Staramy się nie tylko rekrutować nowych studentów, ale z równą determinacją wspierać na każdym etapie nauki tych, którzy już studiują. Zależy nam także na tym, aby absolwenci Andrews mogli efektywnie kontynuować swoją naukę. Skuteczna praca naszych rekruterów i obecne statystyki uczelni wydają się to potwierdzać – mówi Christon Arthur.

– Przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego, nasze zespoły rekrutacyjne pracują na najwyższych obrotach. Robimy wszystko, by zapewnić każdemu kierunkowi studiów jak najwięcej uwagi, zapewniając dobrze przygotowaną strategię marketingową – zaznacza Tony Yang, wiceprezes ds. Strategii, Marketingu i Rekrutacji.

– To dla mnie zaszczyt pełnić teraz funkcję rektora Andrews University zwłaszcza, że mój ojciec, syn i ja mamy przywilej posiadania dyplomów tej niesamowitej uczelni założonej przez Kościoła Adwentów Dnia Siódmego. Misja uczelni zawiera się w haśle naszego uniwersytetu: „World Changers Made Here” (tłum.: Tutaj kształcą się Ci, którzy zmieniają świat”). Za tym stwierdzeniem kryje się także zobowiązanie, które podejmujemy realizując je w codziennym życiu nas i w misji tej uczelni.  – dodaje Taylor, rektor Andrews University.

AAI