Apel o modlitwę w intencji osób zagrożonych wirusem Ebola

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Przewodniczący Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego Ted Wilson zaapelował do adwentystów na całym świecie o modlitwy w intencji mieszkańców krajów Afryki Zachodniej, którzy zmagają się obecnie z epidemią wirusa Ebola.

Zwracam się do wyznawców Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego na całym świecie, aby uczynilinajbliższą sobotę 11 października szczególnym Dniem Modlitwy w intencji naszych sióstr i braci w Afryce Zachodniej, jak również w intencji wszystkich mieszkańców tego regionu, zmagających się z tą bezprecedensową tragedią. Módlmy się, aby Bóg położył kres rozprzestrzenianiu się tego okrutnego wirusa – podkreślił przewodniczący światowego kościoła.

Pastor Ted Wilson zwrócił uwagę na szereg inicjatyw podejmowanych przez poszczególne agendy kościoła, których celem jest zwrócenie większej uwagi świata na kryzys wywoływany rozprzestrzenianiem się wirusa Ebola, jak również zachęcenie do zjednoczonej modlitwy w intencji mieszkańców zagrożonych regionów.

1 października Kościół Adwentystów Dnia Siódmego rozpoczął globalną modlitewnąkampanię w intencji osób dotkniętych wirusem Ebola. Ludzie na całym świecie wyrażają wsparcie w mediach społecznościowych, umieszczając w swoich intencjach modlitewnych specjalny hashtag (dopisek) #UnitedInPrayer (#ZjednoczeniWModlitwie).

– Chcemy, aby mieszkańcy Afryki Zachodniej mieli świadomość, że nie tylko w sobotę, ale każdego dnia i o każdej godzinie, wznośmy modlitwy w ich intencji do naszego Stwórcy, Zbawiciela i Wielkiego Lekarza. Módlmy się gorliwie o wylanie deszczu Ducha Świętego i ogłoszenie poselstwa Trzech Aniołów, które zwróci uwagę ludzkości na Powtórne Przyjście Chrystusa, gdy choroby, wirus Ebola, strach i śmieć zostaną pokonane przez wszechmogącego Boga – zaapelował pastor Ted Wilson.

Do  wspólnych modlitw w intencji osób zagrożonych rozprzestrzenianiem się wirusa Ebola wezwał również przewodniczący polskiego Kościoła pastor Jarosław Dzięgielewski:

„W ślad za apelem Przewodniczącego Generalnej Konferencji pastora Teda Wilsona zachęcamy do zorganizowania specjalnych modlitw w najbliższą sobotę w intencji zażegnania kryzysu spowodowanego wirusem Ebola. Brat Wilson prosi wszystkich adwentystów dnia siódmego na świecie, aby sabat 11 października 2014 roku uczynić specjalnym dniem modlitwy za naszych braci i siostry w Afryce Zachodniej oraz za całą populację w tym regionie, która zmierzyła się z bezprecedensową tragedią. Módlmy się, aby Bóg położył kres rozprzestrzenianiu się tego niezwykle agresywnego wirusa”.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Silver Spring, Marylandm USA `{`Adventist News Network; oprac. DM/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]