Apel o zaangażowanie w poselstwo służby zdrowia

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Podczas corocznego spotkania w siedzibie Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, jej przewodniczący , pastor Ted N.C. Wilson zaapelował do zgromadzonych przywódców o zwiększenie ewangelizacyjnego wysiłku na rzecz służby zdrowia. Podkreślił również znaczenie jedności wyznawców w trudnych czasach. 

Wilson wezwał zgromadzenie do rozważania poselstw zdrowia oraz jedności jako: „dwóch ważnych i powiązanych ze sobą wyzwań Chrystusa, kościoła, jak również każdego z nas”.

Cytując z Ewangelii Mateusza oraz pism Ellen G. White, pastor Wilson podkreślił, że medyczna praca misyjna oraz poselstwo reformy zdrowia są integralną częścią misji prowadzonej w miastach i że wciąż istnieje wielka potrzeba bezinteresownej jedności w Chrystusie, aby ogłosić światu trójanielskie poselstwo.

Jego kazanie – Nigdy nie wątpcie, Bóg nad wszystkim czuwa – rozpoczęło doroczne spotkanie Rady Generalnej Konferencji, podczas którego setki kościelnych przywódców, przewodniczących unii, oraz delegatów spotyka się w siedzibie Generalnej Konferencji, aby podjąć istotne dla rozwoju kościoła decyzje.

W każdym mieście, adwentyści dnia siódmego powinni służyć ludziom nie tylko w swoich lokalnych kościołach, ale również poprzez inne ośrodki wpływu, takie jak  kliniki zdrowotne, restauracje wegetariańskie, czytelnie, poradnie zdrowotne oraz  ośrodki kultury – powiedział pastor Wilson.

Ta praca – kontynuował – będzie wymagać zaangażowania wyznawców, jak również zorganizowanego wysiłku instytucji kościelnych.

Do 2015 roku działania ewangelizacyjne na rzecz służby zdrowotnej dosięgną 650 spośród największych miast na świecie.

W swoim wystąpieniu pastor Wilson zaapelował również o potrzebę jedności w obliczu trudności i wyzwań, z jakimi zmaga się dziś Kościół.

Na zakończenie, zgromadzeni w audytorium delegaci uchwycili się za ręce i wspólnie odśpiewali hymn: We Have this Hope (Mamy tę nadzieję).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Silver Springs, Maryland, USA … `{`Edwin Manuel Garcia/ANN, tłum. D. Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]