„Bądź solidarny w potrzebie” – okólnik


Warszawa, 1.12.2020

Drogie Siostry i drodzy Bracia w Jezusie Chrystusie,


dziękujemy wam za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie na rzecz podopiecznych Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej.
Każdego dnia widzimy, że jednomyślność w działaniu i empatia wobec drugiego człowieka prowadzą do pięknych i wzniosłych gestów dobroczynności. Apostoł Paweł pisał, że nasza wiara powinna być czynna w miłości (Ga 5,6). Ważnym elementem jest również wspólnota. Gdyby każdy z nas działał w pojedynkę, pomoc na tak dużą skalę nie byłaby możliwa. Każdy człowiek jest jak nić, jak pojedyncze włókno, które ma pewne swoiste właściwości i możliwości. Kiedy działamy razem, tworzymy gruby splot – linę, którą możemy podźwignąć ludzi w potrzebie – niezależnie od tego jak wielkie ciężary, doświadczenia i choroby ich dotknęły.

Dzięki wspólnocie w niesieniu pomocy w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku, w ramach projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie” udzieliliśmy pomocy na blisko 300 000 zł! Ale nie spoczywamy na laurach, ponieważ ilość naszych podopiecznych rośnie… nie tylko z uwagi na kryzys ekonomiczny wielu branż w Polsce, związany z epidemią koronawirusa. Na co dzień, w życiu wielu ludzi dochodzi do tragedii – wypadki, ciężkie choroby, utrata dachu nad głową.

Każdego dnia zgłaszają się do nas nowe osoby z prośbą o pomoc. Tak jak Paulina, która choć jest młodą osobą, została ciężko dotknięta chorobą Leśniowskiego-Crohna. Nie poradzi sobie bez wsparcia z zewnątrz. Z kolei Agnieszka, samotnie wychowuje dwie córki. Choruje na porażenie mózgowe. Przeszła też chorobę koronowirusa. Codziennie musi przyjmować leki, na które nie wystarcza jej pieniędzy. Wśród naszych podopiecznych znajduje się również młoda Karolina, która przeżyła bardzo ciężką i skomplikowaną operację. Obecnie wymaga rehabilitacji, która nie jest dla niej osiągalna finansowo. Liczy na nasze wsparcie, a tym samym na powrót do normalnego życia i samodzielności.
Nie zapominamy też o osobach, które już jakiś czas temu objęliśmy opieką, a wciąż potrzebują wsparcia. Jedną z nich jest Kamelia, która w 2018 roku uległa wypadkowi i od tamtej pory pomagamy jej w finansowaniu niezbędnego leczenia i rehabilitacji. Nie chcemy zostawiać nikogo bez pomocy.

Nasi podopieczni wciąż mogą mieć nadzieję, dzięki takim osobom jak Wy! Dlatego też bardzo prosimy o dobrowolny dar na pomoc osobom objętym projektem „Bądź Solidarny w Potrzebie”!

Rachunek bankowy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Banku Pekao S.A.:

54 1240 1994 1111 0010 3162 7042

Z dopiskiem: „Bądź Solidarny w Potrzebie”.

Będziemy wdzięczni za każdy dar, płynący ze szczerego serca. Jeśli macie pragnienie pomagać potrzebującym przez cały rok, można zrobić w swoim banku stałe, comiesięczne zlecenie danej kwoty (np. 20 zł, 50 zł, 100 zł, 200 zł), która będzie zasilała projekt „Bądź Solidarny w Potrzebie”, a tym samym wspierała nowych i obecnych podopiecznych. Z pewnością będzie to szlachetne postanowienie noworoczne na 2021 rok!

Z góry dziękujemy za Waszą ofiarność, życząc Bożej opieki i wielu błogosławieństw!

Z pozdrowieniami,

Paweł Lazar

dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej