„Bez przestanku się módlcie”. Oświadczenie Wydziału Euroazjatyckiego Kościoła Adwentystów

Liderzy Wydziału Euroazjatyckiego (EAD) w skład którego wchodzi także Ukraina i Rosja, opublikowali 10 marca oświadczenie. Apel opierał się na tekście biblijnym z 1 Tesaloniczan 5,17: „Bez przestanku się módlcie”.

11 MARCA 2022 (NR 855) [ADVENTIST.ORG / OPR. DANIEL KLUSKA]

– W tych niespokojnych czasach, kiedy nieszczęścia i ból wdarły się do naszego życia, kiedy nasze postrzeganie rzeczywistości podzieliło się na czas „przed” i „po”, zachowajmy ufność w Pana, który daje nam pewność swojej miłości podtrzymując nas i ochraniając – czytamy w apelu.

Kierownictwo kościoła gorąco dziękuje wszystkim „braciom i siostrom” za ich modlitwy, zaufanie do Boga i „oddaną służbę miłosierdzia, za otwarte serca w pomaganiu i wspieraniu uchodźców”, za „chęć dzielenia się schronieniem i chlebem z potrzebującymi”.

– Wyzwań jest wiele. Obejmują one ciężar samej ucieczki, żal straty, ból zerwanych więzi a także wiele innych obaw – piszą przywódcy Wydziału.

„Drodzy bracia i siostry, nie traćcie serca… Organizujcie grupy modlitewne. Bo nasza pomoc jest tylko w Panu!”.

Przywódcy kościoła sugerują „prosić Boga o interwencję, ochronę i przewodnictwo a także o pocieszenie dla tych, którzy stracili bliskich oraz o mądrość dla tych, od których zależy przywrócenie pokoju”.

Wydział Euroazjatycki (EAD)

EAD jest jednym z 13 światowych wydziałów Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, którego terytorium, oprócz Rosji i Ukrainy, obejmuje następujące kraje: Azerbejdżan, Armenia, Afganistan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Tadżykistan i Turkmenia.

W tych krajach, liczących w sumie około 330 milionów mieszkańców, jest około 108 000 dorosłych ochrzczonych adwentystów, którzy gromadzą się w około 2700 zborach i grupach. Około 46 000 z nich mieszka na Ukrainie.

AAI