Biegowe wyzwanie łotewskich adwentystów „Nie podążaj za mną – podążaj za Jezusem“.

[vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”5 CZERWCA 2017 (NR 601) `{`ANN. TŁUM.DANIEL KLUSKA/AAI, ZDJ.EDIJA DIEDRIKA`}`” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ponad stu adwentystycznych biegaczy w wieku od 4 do 93 lat wzięło udział w 27. Maratonie Lattelecom w Rydze organizowanym 14 maja. Mieli tylko jeden cel: świadczyć!

Bieg organizowany była na kilku dystansach: 6, 10, 21 i 42 km. Biegacze adwentystyczni zrobili niesłychane wrażenie, stojąc razem w specjalnych, niebieskich koszulkach „Nie podążaj za mną – podążaj za Jezusem“. To było sedno całej inicjatywy – zwrócić uwagę na Jezusa.

Ryga, stolica Łotwy, to piękne miasto. W dniu maratonu była słoneczna pogoda, co stało się dodatkowym bodźcem dla mieszkańców miasta, aby wyjść na spacer. – Jesteśmy pewni, że biegacze i mieszkańcy zauważyli napis na naszej koszulce. Tylko Bóg wie w jaki sposób ich serca zostaną przemienione przez tą jedną myśl: podążaj za Jezusem. – powiedział Andis Arins, lider lokalnego zboru. To właśnie on zainspirował innych biegaczy należących do Kościoła Adwentystów, do wzięcia udziału w biegu. Na koszulkach był także adres strony internetowej Kościoła, co także mogło zachęcić innych do kontaktu z Kościołem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=r8SGk3qhe-0″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Ten maraton będzie zapamiętany jeszcze z jednego powodu – wyznawcy Kościoła na Łotwie zjednoczyli się w wyjątkowy sposób, aby być częścią jednej drużyny. – Nigdy wcześniej nie brałem udziału w maratonie. – przyznał Martins Subatovics, asystent pastora zboru w Rydze. – Tak naprawdę nie biegałem od jakiegoś czasu. Nie jestem zapalonym biegaczem, ale chciałem wziąć udział w tym projekcie, bo to wyjątkowa okazja by świadczyć o Chrystusie.

Pełna galeria zdjęć z tego wydarzenia dostępna jest na stronie Kościoła Adwentystów na Łotwie. [AAI][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]