Blisko Serca – pismo do zborów

 Warszawa,  26.05. 2021 r.

Drogie Siostry i drodzy Bracia w Chrystusie,

za nami bardzo ważny czas rozliczenia z podatków i tym samym czas decyzji na temat tego, komu przekazać jeden procent. Dlatego też na wstępie w imieniu Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej i wszystkich naszych beneficjentów serdecznie dziękujemy, każdej osobie, która zdecydowała się przekazać 1% podatku właśnie na naszą działalność. Na tą chwilę nie mamy jeszcze informacji o sumie zebranych środków, ale z pewnością opublikujemy ją w sprawozdaniach na naszej stronie internetowej, kiedy już informacja ta będzie dostępna.

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy przyłączyli się do promocji tej inicjatywy i zamieścili na stronach internetowych Diecezji, Zborów oraz instytucji wspierających, materiały graficzne związane z 1% podatku.

W związku z tym, że materiały te nie są już aktualne, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wymianę ich na nowe, które przygotowaliśmy w celu promocji projektu „Bądź Solidarny w Potrzebie”. Jest to jeden z naszych najważniejszych projektów. Pozwala bowiem na udzielenie natychmiastowej pomocy tym, których życie zmieniło się w jednej chwili w wyniku np. pożaru domu, wypadku komunikacyjnego, powodzi, ciężkiej choroby i związanej z nią operacji/rehabilitacji czy zakupu leków. Z prośbą o pomoc z miesiąca na miesiąc zgłasza się do nas coraz więcej osób. Cieszymy się, że przez ostatnie lata, dzięki Waszemu zaangażowaniu pomagamy średnio 70 osobom miesięcznie!

Więcej informacji o projekcie znajduje się na naszej stronie:  https://najbiedniejsi.bliskoserca.pl/solidarny

Dokładamy wszelkich starań, aby konto projektu nie było puste, by w każdej chwili można było udzielić pomocy potrzebującym. 100% środków zbieranych w ramach tego projektu, przeznaczanych jest są na pomoc osobom w potrzebie, które po przejściu pewnych procedur i weryfikacji, pozostają pod naszą opieką i otrzymują niezbędną pomoc.

W imieniu podopiecznych Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej z góry dziękujemy za przyłączenie się do tej służby dobroczynnej poprzez zamieszczenie przesłanych materiałów graficznych na stronach internetowych. 

Życzymy wszelkiej pomyślności i Bożego prowadzenia!

Z pozdrowieniami,

Paweł Lazar

dyrektor Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej

Media