Bóg? Czy On istnieje?

Seria 12 spotkań w trakcie których David Asscherick podejmuje niezwykle ważny problem, jakim jest odtworzenie biblijnego obrazu charakteru Bożego. Jedną z największych diabelskich intryg, jest przypisanie Bogu swoich demonicznych cech, co sprawia, że wielu ludzi zamiast kochać i podziwiać Stwórcę, boi się Go i podświadomie odrzuca.

Spotkania będzie można śledzić na kilku kanałach telewizyjnych w serwisie YouTube. Szczegóły znajdują się na stronie:

www.kimjestbog.pl

Program „BÓG? CZY ON ISTNIEJE?”  adresowany jest do osób poszukujących wartości duchowych, pragnących poznać Boga, znaleźć w Nim ukojenie, a także otrzymać odpowiedzi na trudne życiowe pytania. To także znakomity materiał dla osób, które nie identyfikują się z żadną zorganizowaną religią.

Mówca zachęca do poddania uczciwej krytyce wszelkich religijnych tradycji, by zrobić miejsce dla Prawdy Bożej.

Program emisji:

DATA PREMIERYTEMAT SPOTKANIA
31.X.2021 (niedziela)CZYM JEST PRAWDA? Dlaczego warto zadawać pytania dotyczące Boga?  Czy Biblia może być wyznacznikiem prawdy?  Kto jest autorem Biblii?
3.XI.2021 (środa)KIM JEST BÓG? Jak wyobrażamy sobie Boga i czy ma to jakieś znaczenie?  Czy możliwe jest poznanie Boga?  Czy istnienie Boga to dobra wiadomość?
7.XI.2021 (niedziela)CZY WIARA W BOGA JEST LOGICZNA? Ateizm kontra teizm  Jaka jest różnica między wiedzą a wiarą?  Czy jest coś takiego jak moralność absolutna?  Na czym polega samoobjawienie Boga?
10.XI.2021 (środa)EWOLUCJONIZM CZY INTELIGENTNY PROJEKT? Czarna skrzynka Darwina  Człowiek, bezwolna maszyna do powielania kodu DNA?  Czy religia i nauka są ze sobą zgodne?  Miłość, dobro i piękno a teoria ewolucji
14.XI.2021 (niedziela)DLACZEGO CIERPIĄ DZIECI? Tworzenie relacji – jedna z cudownych cech Boga   Cierpienie jako zarzut wobec miłości Boga  Czy Bóg zdystansował się od cierpiącego świata?  Czy mamy wpływ na własne przeznaczenie?
17.XI.2021 (środa)CZY JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ NA ZIEMI? Dlaczego nie tylko podli ludzie dopuszczają się zła?  Przerażający wynik eksperymentu na Uniwersytecie Stanforda  Dekalog – bezduszne zasady czy inspirujące obietnice?  Wspaniały, sprawiedliwy świat!
21.XI.2021 (niedziela)KIM JEST JEZUS? Pozabiblijne źródła informacji o Jezusie  Rachunek prawdopodobieństwa a proroctwa mesjanistyczne  Granice Bożej łaski  Kto zabił Jezusa?
24.XI.2021 (środa)CZY BÓG MA CZAS? Człowiek – to brzmi dumnie!  Bóg relacji i więzi  Odpoczynek na maksa!  Odkryć sens ludzkiego życia
28.XI.2021 (niedziela)CO Z TYM KOŚCIOŁEM? Zorganizowana religia? Nie, dziękuje!  Formacja – deformacja – reformacja  Czym jest Kościół i po co istnieje?  Więzi, które leczą
1.XII.2021 (środa)CO SIĘ DZIEJE PO ŚMIERCI? Błędne koncepcje i lęk przed śmiercią  Zaraz po śmierci do nieba?  Kto może być nieśmiertelny?  Co sądzić o życiu wiecznym?
5.XII.2021 (niedziela)MIŁOŚĆ CZY PIEKIELNE KATUSZE? Zafałszowany obraz charakteru Boga  Strach impulsem do nawrócenia dla niepokornych?  Biblijna definicja piekła  Dzień, w którym zginie zło
8.XII.2021 (środa)JAK ZACZĄĆ WSZYSTKO OD NOWA? Pokój, o którym marzysz  Jak pozbyć się poczucia winy?  Nowy duchowy start  Odnaleźć nieustającą przyjaźń!

Zapraszamy!

[1] – CZYM JEST PRAWDA?

[2] – KIM JEST BÓG?

[3] – CZY WIARA W BOGA JEST LOGICZNA?

[4] – EWOLUCJONIZM A INTELIGENTNY PROJEKT

[5] – DLACZEGO CIERPIĄ DZIECI?

[6] – CZY JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ NA ZIEMI?

[7] – KIM JEST JEZUS?

[8] – CZY BÓG MA CZAS?

[9] – CO Z TYM KOŚCIOŁEM?

[10] – CO SIĘ DZIEJE PO ŚMIERCI?

[11] – MIŁOŚĆ CZY PIEKIELNE KATUSZE?

[12] – JAK ZACZĄĆ WSZYSTKO OD NOWA?