Brazylijscy adwentyści będą głosić ewangelię podczas Mundialu

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Już za kilka dni oczy całego świata zwrócą się w kierunku Brazylii. To właśnie w tym południowoamerykańskim kraju odbędą się kolejne piłkarskie Mistrzostwa Świata – jedna z najważniejszych imprez sportowych na naszym globie. Brazylijscy adwentyści  postanowili wykorzystać ten szczególny czas i podzielić się ewangelią z kibicami, którzy odwiedzą ich kraj.

Mundial rozpoczyna się w czwartek 12 czerwca. Organizatorzy imprezy spodziewają się setek tysięcy wielbicieli futbolu, którzy przyjadą do Brazylii, aby wziąć udział w wielkim piłkarskim świecie. Futbolowa gorączka ogarnia również samą Brazylię. Wystarczy wspomnieć, że wiele szkół oraz instytucji zostanie zamknięte na całe 32 dni trwania turnieju.

Dla naśladowców Jezusa Chrystusa, to doskonała okazja, aby podzielić się dobrą nowiną o jego powtórnym przyjściu – zarówno z rodakami, jak i kibicami z całego świata. Dlatego też Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Brazylii zainicjował specjalną ewangelizacyjną kampanię „Hope Brazil”, w której wezmą udział adwentyści z wszystkich 12 miast, które goszczą uczestników Mundialu.

Lokalni wyznawcy planują m.in. organizację licznych koncertów i spotkań zdrowotnych, jak również dystrybucję wody wokół stadionów – co może okazać się zbawienne, biorąc pod uwagę panujące w Brazylii upały. W miastach pojawią się również przewodnicy, którzy pomogą kibicom w znalezieniu drogi do hotelu, a także udzielą podstawowych informacji na temat Brazylii.

Podczas Mistrzostw Świata w Brazylii dystrybuowane będzie również literatura. Pierwszą z pozycji jest książka „The Only Hope” (Jedyna Nadzieja) napisana przez adwentystycznego ewangelistę Alejandro Bullona. Dystrybuowany będzie także specjalny magazyn poświęcony problemowi turystyki seksualnej, który jest przewodnim tematem kampanii społecznej „Breaking the Silence” (Przerywając Milczenie) prowadzonej przez Wydział Południowoamerykański

Areli Barbosa, Dyrektor Sekretariatu Młodzieży w Wydziale Południowoamerykańskim zwraca uwagę na fakt, że celem podejmowanych działań ma być służba drugiemu człowiekowi, a nie promocja Mistrzostw. „To ważne, abyśmy uświadomili sobie, że naszym priorytetem nie jest przyprowadzenie ludzi na stadion czy też promocja futbolu. Chcemy po prostu wykorzystać tę znakomitą okazję, aby głosić w Brazylii imię Chrystusa wszelkimi sposobami” – podkreśla.

Kościół Adwentystów w Brazylii planuje również specjalną internetową kampanię modlitewną w intencji wszystkich 32 krajów reprezentowanych na Mistrzostwach. Każdego dnia, jej uczestnicy będą się modlić w intencji mieszkańców jednego z państw oraz prowadzonych w nim działań ewangelizacyjnych. Kampania modlitewna rozpocznie się już 12 kwietnia. Informacje na jej temat można znaleźć na stronie adventistas.org/pt/esperancabrasil.

„Chcemy wykorzystywać każdą okazję, każde otwarte drzwi, aby głosić dobrą nowinę – podkreśla Gilbert Cangy, Dyrektor Departamentu Młodzieży przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. „Mistrzostwa Świata, to dla wielu młodych ludzi doskonała możliwość, aby mówić o Jezusie na wiele kreatywnych  sposobów” – podsumowuje.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Brasilia, Brazylia … `{`Felipe Lemos/ASN and Ansel Oliver/ANN; tłum. D. Maikowski`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]