Camp 2015 – Zapowiedź

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Już w piątek, 17 lipca rozpocznie się tegoroczny Camp w Zatoniu – czas duchowej inspiracji, pogłębiania swojej relacji z Jezusem, niezwykłych spotkań z przyjaciółmi, a także odpoczynku i rekreacji. Głównymi mówcami podczas spotkania, które odbywa się pod hasłem #Postanowiłem, będą pastorzy Ranko Stefanović (USA) oraz Andrew Davis (Wielka Brytania).

Hasło #Postanowiłem towarzyszy wszystkim tegorocznym wydarzeniom organizowanym pod egidą Sekretariatu Młodzieży Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Nawiązuje ono do decyzji przed którą każdego dnia staje wierzący człowiek. Decyzji, o podążaniu drogą należącą do Boga lub tą wyznaczą naszymi ambicjami, planami i zachciankami. Decyzji, o powierzeniu swojego życia Stwórcy lub też próbie opierania go na własnych siłach.

To właśnie decyzje, które definiują nasze duchowe życie, będą głównym tematem tegorocznego Campu, który w dniach od 17 do 25 lipca odbędzie się w usytuowanym na obszarze malowniczego Pojezierza Drawskiego Centrum Rekracyjno-Wypoczynkowym „Polubie”. Dla wyznawców i sympatyków Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego spotkanie w Zatoniu będzie doskonałą okazją do pogłębienia swojej relacji z Bogiem, zawiązania nowych znajomości, jak również duchowego i fizycznego odpoczynku.

Głównym mówcą podczas tegorocznego Campu będzie pastor Ranko Stefanović, profesor Andrews Univeristy, który specjalizuje się w zagadnieniach proroctw Księgi Apokalipsy.

Księga Apokalipsy przyciąga największą uwagę, a przy tym przez wielu uznawana jest za niezrozumiałą. Jeszcze inni przestraszyli się po przeczytaniu dziwnych i przerażających scen. Jakże zaskakujące jest, że ta księga została napisana, aby była zrozumiana i niosła pocieszenie. Uczestnicy Campu wraz z profesorem Ranko Stefanovićem będą zagłębiać się w jej treść odkrywając niezwykły obraz naszego Zbawiciela.

Drugi z mówców, pastor Andrew Davis z Wielkiej Brytanii poprowadzi natomiast serię wykładów nawiązujących bezpośrednio do hasła #Postanowiłem.

– Będziemy rozmawiać o tym jakie decyzje w życiu młodych ludzi są konieczne, by uchronić się przed ognistymi pociskami złego oraz o jego niecnych taktykach. Co możemy zrobić jako kościół, jako starsi i młodsi, by wytrwać? To wszystko sprowadza się do naszych wyborów – podkreśla pastor Davis.

Lista warsztatów (zarówno teoretycznych, jak i praktycznych), w których w tym roku będą mogli wziąć udział uczestnicy Campu jest naprawdę imponującą. Będą to zarówno wykłady  o tematyce biblijnej, seminaria dla małżeństw oraz rodziców, programy dla najmłodszych i dla harcerzy Pathfinder, spotkania  związane z misją kobiet, jak i warsztaty artystyczne oraz biznesowe. Na tych, którym nauki nigdy nie za wiele, czekają lekcje języka angielskiego.

Nie można oczywiście zapomnieć o rozgrywkach sportowych, które z pewnością dostarczą nam wielu pozytywnych – jak mamy nadzieję – emocji. W przerwie pomiędzy poszczególnymi programami zdecydowanie warto wybrać się do Campowej Kawiarenki, a późnym wieczorem na spotkania modlitewne na plaży, bo… dobrze jest się modlić wieczorem.

Camp nie byłoby oczywiście Campem bez słynnego już „Market Day”, „Impact Day” oraz„Camparatonu”. Te wydarzenia na stałe wpisały się już w tradycję corocznych spotkań w Zatoniu, a ich charytatywny wydźwięk pokazuje, że na malownicze Pojezierze Drawskie udajemy się nie tylko, aby brać, ale i dawać.

Tuż po zakończeniu tegorocznego Campu rozpocznie się „After Camp” zwany również Campem BIS(26-29 lipca). To dodatkowy czas, dla tych którzy będą chcieli spędzić w Zatoniu jeszcze kilka dni. Program ten jest dedykowany jest dla młodzieży 13 – 25 lat.

Tegoroczny Camp z pewnością dostarczy wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych wrażeń. Dla wielu osób będzie również z pewnością duchowym „oddechem” w biegu codziennego życia. Nie pozostaje więc nic innego, jak napisać: Do zobaczenia w Zatoniu!

Więcej informacji na temat Campu znajdziesz na stronie MŁODZI.adwent.pl.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_text_separator title=”Zatonie `{`Daniel Maikowski/AAI`}`” title_align=”separator_align_right” el_width=”100″][/vc_column][/vc_row]