Charytatywny koncert 100-lecia

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Lublinie we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie organizuje w dniu 18 maja 2013 roku koncert charytatywny. Koncert odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, przy ul. Akademickiej 15. Rozpoczęcie koncertu – godz. 15.30.

W koncercie, który poprowadzi znana polska aktorka – Anna Samusionek, udział wezmą: Grzegorz Kloc, Chór Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego oraz gość specjalny – światowej sławy amerykański muzyk jazzowy- Stan Breckenridge.

Zebrane w czasie koncertu dobrowolne datki zostaną w całości przeznaczone na budowę tarasu widokowego dla dzieci z Oddziału Onkologii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie.

Koncert zostanie zorganizowany z okazji Jubileuszu 100-lecia Adwentyzmu w Lublinie.

WSTĘP WOLNY!!!


Stan Breckenridge jest światowej sławy muzykiem jazzowym, posiada także tytuł doktora muzykologii z Claremont Graduate University. Sławę w USA i za granicą zyskał prowadząc wielokrotnie serie wykładów ilustrowanych muzyką we własnym wykonaniu. Uchodzi za wybitnego specjalistę z dziedziny muzyki afro-amerykańskiej. Prowadzi również zajęcia z muzyki dla osób uczących się grać na fortepianie, gitarze, saksofonie od ponad 30 lat. Szczególną popularnością Stan Breckenridge cieszy się w USA, a także we Francji na Węgrzech i w Japonii. Breckenridge występuje jako solista, a także wspólnie z innymi artystami. Współpracował m.in. z wieloma sławami takimi jak Scott Baio, Bobby Blue Bland, Bill Cosby, The Five Blind Boys of Alabama, Rosie Grier, Merv Griffin, Mahalia Jackson, Jerry Lewis, Moms Mabley, Greg Morris, Martha Reeves (z zespołu Vandellas), Sam Riddle, Rowan & Martin, David Ruffin (z zespołu the Temptations), Avery Schriber, Nancy Sinatra, O. C. Smith, The Stylistics, John Travolta, John Wayne, The Young Hearts, i innymi. Dotychczas wydał siedem albumów. (fot. www.stanbreckenridge.com)

Grzegorz Kloc – to pochodzący z Lublina gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i wokalista. Najczęściej kojarzony z popularną pod koniec lat dziewięćdziesiątych grupą Sixteen i kompozytor pierwszego hitu zespołu pt. „Spadające myśli” oraz piosenek takich jak „Niezwyczajna miłość” czy „Daj słowo” nagranych już po rozpadzie grupy jako Seventeen. Właśnie z tym zespołem nagrał dwie płyty: Szalona (1999) oraz Chłopak i Dziewczyna (2001). Jego doświadczenia muzyczno – sceniczne nie ograniczają się jednak tylko do tych dwóch zespołów. Był współpracownikiem wielu znanych polskich artystów. Jego piosenki śpiewała między innymi Maryla Rodowicz i Kaja Paschalska. Grał z Natalią Kukulską, Natalią Niemen oraz zespołem DAAB. Pracował jako sideman Anity Lipnickiej, Haliny Frąckowiak, grupy De Mono oraz Ryszarda Rynkowskiego. 28 maja bieżącego roku do rozgłośni radiowych trafił jego pierwszy solowy singiel „Poczuj, że jest maj”. Piosenka świetnie sobie radzi w lokalnych notowaniach list przebojów, a długogrająca płyta, którą zapowiada ten utwór, ukaże sie pod koniec roku. (fot. www.grzegorz-kloc.muzzo.pl/)


pastor Mariusz Maikowski
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Lublinie
ul. Niecała 4/5
20-080 Lublin
tel; 509 393 931
e-mail: maik@nadzieja.pl

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]