Chrzest 260 młodych ludzi w Peru

Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Peru zorganizował niedawno krajowy obóz (camporee) Pathfindersów. Okazał się on czymś więcej niż tylko zwykłym wydarzeniem w kalendarzu Kościoła Adwentystów, ponieważ jego głównym celem było umocnienie decyzji o chrzcie ponad 260 nastolatków i liderów, należących do harcerstwa adwentystycznego.

5 MARCA 2024 (NR 914) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Spotkania Pathfindersów, bardziej niż miejscem nauki, niejednokrotnie stają się środkiem ewangelizacji – służby, która prowadzi nastolatków do królestwa niebieskiego. W trakcie obozu ponad 100 uczestników zaplanowało swój chrzest. Jednak w miarę kolejnych dni programu, kolejne osoby zdecydowały się przypieczętować swoje przymierze z Bogiem.

Szczególny chrzest

W sobotni poranek 17 lutego pastor Andres Peralta, dyrektor Pathfinder przy Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów, podzielił się przesłaniem na temat doświadczania nowych narodzin w Jezusie. Przed ostatnim apelem skierowanym do harcerzy, zakończył swoje kazanie chrztem Kiary, nastoletniej członkini Pathfindersów w Trujillo, która zdecydowała się pójść za Jezusem i zostać Jego uczennicą.

– Jezus jest moim życiem, a bez Niego jesteśmy niczym. Jeśli chcesz żyć i być szczęśliwym, musisz po prostu podążać za Chrystusem – powiedziała Kiara. Decyzję chrztu na obozie Kiara podjęła jeszcze w trakcie zbiórek Pathfindersów w jej rodzinnym mieście. Chwilę później w jej życiu od razu pojawiły się dodatkowe problemy. Jednak dzięki nieustępliwej modlitwie rodziny, dziewczynie udało się wyjechać na Camporee.

Uczniowie Jezusa

Czas obozu to nie tylko ciekawy program i społeczność, ale także szansa na osobistą refleksję nad własną duchowością. Na pytanie „co to znaczy być uczniem Chrystusa?”, harcerze udzielili m.in. takich odpowiedzi:

  • „Być osobą, która podąża za Jezusem, nie łamiąc Jego przykazań”.
  • „Być osobą, która niesie Słowo Nadziei tym, którzy go potrzebują”.
  • „Chodzić Bożymi drogami i być w stanie rozmawiać z Nim jak z przyjacielem. Jezus jest naszym najlepszym towarzyszem i możemy być z Nim w każdych okolicznościach”.

A co dla Ciebie oznacza bycie uczniem Chrystusa?

AAI