Czterdzieści lat pieśni nadziei

Podczas 34. koncertu „Święta w Cibonie” zespół Agape, znana adwentystyczna grupa gospel, dała oszałamiający występ. Koncert, który odbywał się w hali sportowej im. Dražena Petrovicia w Zagrzebiu w Chorwacji, uświetnił czterdziestolecie nieprzerwanej służby muzycznej grupy.

25 STYCZNIA 2024 (NR 977) [adventist.news | Opr. Daniel Kluska]

Około czterotysięczna publiczność została uraczona zachwycającym wykonaniem pieśni zarówno a capella jak i z akompaniamentem orkiestry. Chorwacka osobowość telewizyjna i radiowa Mirko Fodor przedstawił grupę Agape, podkreślając ich niezwykłe osiągnięcia na przestrzeni 40 lat działalności. Grupa dzieliła scenę z innymi znanymi piosenkarzami krajowymi i zespołami, w tym Dino Jelusicem, Vandą Winter, Dariją Auguštan, Zrinką Posavecim, Krešimirem Stražanaciem, Luką Nižeticiem, Tiną Vukovą, Rokiem Blaževicem i grupą Gazde.

Występ zespołu, który był transmitowany na żywo w całej Chorwacji i na całym świecie przez chorwackie, krajowe stacje radiowe i telewizyjne, spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem. Burmistrz miasta Zagrzeb, Tomislav Tomašević, wyraził swoją wdzięczność za ich inspirujące świadectwo i dorobek artystyczny.

Zespół Agape (z tyłu) podczas koncertu, który odbył się 26 grudnia 2023 r., dzielący scenę ze światowej sławy piosenkarzem Dino Jelusićem (z przodu).

– Występy Agape przybliżają do Boga ludzi z różnych krajów i kontynentów. – podkreślił Neven Klačmer, Dyrektor ds. Komunikacji Unii Adriatyckiej (AUC) Kościoła Adwentystów. – Ich służba pozwala ogłaszać cudowną, Bożą miłość. Częste występy są nie tylko dobrą wizytówką Kościoła Adwentystów, ale i świadectwem służby dla Bożego Królestwa – dodaje.

AAI