Cztery adwentystyczne szpitale na liście najlepszych szpitali świata w amerykańskim wydaniu Newsweeka

Newsweek to jeden z głównych tygodników informacyjnych w Stanach Zjednoczonych. W opublikowanej niedawno liście najlepszych szpitali w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku, pojawiły się cztery szpitale prowadzone przez Adwentystów Dnia Siódmego. To już drugi rok, w którym Newsweek publikuje taki ranking.

14 WRZEŚNIA 2020 (NR 779) `{`EUD.ADVENTIST.ORG/OPR.DANIEL KLUSKA`}

Wśród prawie 300 amerykańskich szpitali znajdujących się na liście, cztery adwentystyczne placówki to „AdventHealth” (Orlando – stan Florida), „AMITA Health Adventist Medical Center” (Hinsdale – stan Illinois), „Parker Adventist Hospital” i „Porter Adventist Hospital” –  oba w Kolorado.

Lista wszystkich najlepszych szpitali w roku 2020 dostępna jest na stronie internetowej tygodnika.

Aby znaleźć się na liście, szpitale musiały mieć co najmniej 100 łóżek. Zostały uszeregowane na podstawie trzech źródeł danych: zaleceń ekspertów medycznych, wskaźników skuteczności medycznej i ankiet samych pacjentów. W sumie na liście znalazło się ponad 1500 szpitali z 21 krajów świata.

AdventHealth

„Adventist Health System” został założony w 1973 r. a w roku 2019  przemianowany na „AdventHealth”. To największy protestancki system opieki zdrowotnej non-profit w USA z siedzibą w Altamonte Springs na Florydzie. „AdventHealth” należy do Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Stanach Zjednoczonych. Ma pod sobą 45 szpitali, ponad 8200 zarejestrowanych łóżek w dziewięciu stanach i obsługuje ponad pięć milionów pacjentów rocznie, zatrudniając ponad 80 000 pracowników.

System opieki zdrowotnej AdventHealth obejmuje również ośrodki pomocy doraźnej, usługi opieki domowej i hospicyjnej, gabinety lekarskie i szereg innych placówek opieki. Roczne przychody operacyjne wynoszą jedenaście miliardów dolarów.

AAI